کتاب تعمیرکار

The Fixer
کد کتاب : 29700
مترجم :
شابک : 978-6220105589
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 317
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1966
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : 18 آذر

برنده جایزه پولیتزر سال 1967

برنده جایزه کتاب ملی آمریکا سال 1967

معرفی کتاب تعمیرکار اثر برنارد مالامود


تعمیرکار (1966) شناخته شده ترین و تحسین برانگیزترین رمان برنارد مالامود است - رمانی که ریشه های او را در داستانهای روسی ، به ویژه داستان آیزاک بابل آشکار می کند.
این رمان در سال 1911 در کیف و در طی یک دوره یهودستیزی فزاینده روایت می شود ، داستان یاکوف بک ، یک مرد یهودی را که مقصر قتل وحشیانه یک پسر جوان روسی است ، روایت می کند. بک روستای خود را ترک می کند تا شانس خود را در کیف امتحان کند و پس از انکار هویت یهودی خود ، خود را عضو یک انجمن ضد یهودی می یابد. وقتی پسری جوان در حالیکه تقریبا تمام خون بدنش از دست رفته است پیدا می شود آن انجمن ضدیهود، یهودیان را به قتل آیینی متهم می کنند. بک که دستگیر و زندانی شده است ، از اقرار به جرمی که مرتکب نشده است خودداری می کند.
برخی تعمیرکار را بهترین رمان این نویسنده می دانند. این داستان یک تعمیرکار یهودی است که می فهمد هیچ دلیل منطقی ای برای ظلم به انسان وجود ندارد. او همچنین می آموزد که آزادی نیاز به هوشیاری مداوم دارد. همانند سایر آثار مالامود ، وضعیت یهودیان به عنوان استعاره ای از شرایط بشریت عمل می کند.
بک در مورد خودش می گوید که آنچه را که شکسته است درست می کند - مگر قلب. تعمیرکاری او شامل رفتارهای نوع دوستانه و مهربانی با دیگران است ، اما سخاوت او با بدبختی و رذالت جبران می شود. بک که در تمام طول رمان می کوشد چیزهایی را تعمیر کند، با چیزهایی مواجه می شود که تعمیرکردنی نیستند و ...
رمان تعمیرکار برنده جایزه ملی کتاب داستان در سال 1967 و جایزه داستان نویسی پولیتزر در سال 1967 است.

کتاب تعمیرکار

برنارد مالامود
برنارد مالامود، زاده ی ۲۶ آپریل ۱۹۱۴ و درگذشته ی ۱۸ مارس ۱۹۸۶، نویسنده ای آمریکایی بود. مالامود در بروکلین به دنیا آمد. او ۸ رمان و ۶۵ داستان کوتاه نوشت و در سال ۱۹۹۷ داستان هایش را در یک مجموعه ی ۶۲۹ صفحه ای به چاپ رساند. مالامود در ۳۷ سال زندگی هنری خود، برنده ی جایزه ملی آمریکا شد و جوایز متعدد دیگری از جمله جایزه ی پولیتزر و مدال طلایی را برای یک عمر دستاورد هنری از سوی آکادمی ملی هنر و ادبیات دریافت کرد.
نکوداشت های کتاب تعمیرکار
Brilliant [and] harrowing.
درخشان و دلهره آور.
Elizabeth Hardwick, Vogue

This novel, like all great novels reminds us that we must do something.
این رمان ، مانند همه رمان های بزرگ ، به ما یادآوری می کند که ما باید کاری انجام دهیم.
Jonathan Safran Foer

The Fixer deserves to rank alongside the great Jewish-American novels of Saul Bellow and Philip Roth.
تعمیرکار شایسته ی آن است که در کنار رمان های بزرگ یهودی-آمریکایی سال بلو و فیلیپ راث قرار گیرد.
 Independent Independent

قسمت هایی از کتاب تعمیرکار (لذت متن)
یاکوف بک آن روز صبح زود، از پشت پنجره ی مشبک کوچک اتاقش در طبقهی بالای اصطبل کارخانهی آجرپزی، جمعیتی را دید که پیچیده در پالتوهای بلندشان همگی به یک سو می دویدند. در دل گفت ای وای من حتما اتفاق بدی افتاده است. روس ها شتابان، به تنهایی یا دسته دسته، در برف بهاری از خیابان های اطراف گورستان به غارهای تنگه می آمدند و بعضی روی سنگفرش لجن گرفته ی خیابان می دویدند. یاکوف با عجله قوطی حلبی کوچک روبل های نقره اش را پنهان کرد و به حیاط دوید تا از ماجرا سر در بیاورد. از پروشگوسرکارگر، که دوروبر کوره های آجرپزی پردود پرسه می زد، پرسید جریان چیست. اما پروشکو بی آنکه چیزی بگوید تفی روی زمین انداخت.

پنج ماه پیش، یک روز جمعه با هوایی معتدل اوایل نوامبر و پیش از بارش اولین برف بر دهکده ، بود که پدرزن یاکوف، مردی استخوانی و پریشان با لباس هایی مندرس و پوسیده، مشتی پوست و استخوان، سوار بر اسب مردنی و ارابهی زهواردر رفته اش نزد او آمد. کنار هم در خانه ی تنگ و سرد یاکوف، که بعد دو ماه از فرار همسر بی وفایش ریسل بدل به مخروبه شده بود، نشستند و آخرین لیوان چای را در کنار هم نوشیدند. اشموئل، که مدت ها پیش شصت سالگی را پشت سر گذاشته بود، با ریش خاکستری ژولیده، چشمان قی کرده و شیارهای عمیق پیشانی جیب قبایش را کشت و یک نصفه حبه قند زرد پیدا کرد، به باکوف تعارف زد اما او سری جنباند و نخواست.