کتاب حرامیان

The reivers

مشخصات کتاب حرامیان
مترجم :
شابک : 978-9644484759
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 358
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1962
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 18 آذر

برنده ی جایزه ی پولیتزر سال ۱۹۶۳

معرفی کتاب حرامیان اثر ویلیام فاکنر

داستان حرامیان در دهه نخست سده بیستم میلادی روی می دهد. پسری نوجوان به نام لوسیوس پریست همراه با دوستی خانوادگی به نام بون هاگنبک به ممفیس سفر می کند. بون راهی برای سفر به ممفیس ندارد مگر دزدیدن اتومبیل پدربزرگ لوسیوس که از قضا نخستین اتومبیل در سراسر ولایت یوکناپاتافا است. در سفر درمی یابند که ند مک کازلین که با بون در استبل پدربزرگ لوسیوس کار می کند نیز خود را در اتومبیل پنهان کرده است؛ و این تنها آغاز ماجراست.

حرامیان که در سال ۱۹۶۲ منتشر شد واپسین رمان ویلیام فاکنر است که در سال ۱۹۶۳ برنده جایزه پولیتزر شد. ویلیام فاکنر پیش از انتشار حرامیان گفته بود که «مشغول نوشتن کتابی زرّین درباره ولایت یوکناپاتافا است» تا با آن حرفۀ نویسندگی خود را به پایان برساند. به نظر می آید که حرامیان همان کتاب زرّین باشد.

کتاب حرامیان

ویلیام فاکنر
ویلیام کاتبرت فاکنر زاده ی ۱۸۹۷ و درگذشته ی ۱۹۶۲، رمان نویس آمریکایی و برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات بود. فاکنر در سبک های گوناگون شامل رمان، داستان کوتاه، نمایشنامه، شعر و مقاله صاحب اثر است.فاکنر در نیو آلبانی، می سی سی پی به دنیا آمد. در ۱۹۰۲ خانواده اش به آکسفورد، مرکز دانشگاهی می سی سی پی، نقل مکان کرد. به دلیل وزن کم و قد کوتاه در ارتش ایالات متحده پذیرفته نشد ولی به عنوان دانشجوی دانشگاه افسری در یگان پرواز سلطنتی در تورنتوی کانادا نام نویسی کرد و در ۲ دسامبر ۱۹۱۸ به عنوان افتخاری ستوان ...