یکی از ما

One of Ours

  • قیمت : ۲۵,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

معرفی کتاب یکی از ما اثر ویلا کاتر

ویلا کاتر، با این اثر، به زندگی روستایی آرام و ساده ی کشاورزان و مزرعه داران ایالت نبراسکا جان می بخشد و نشان می دهد جنگ جهانی اول که از نظر جغرافیایی به محل زندگی این افراد بسیار دور به نظر می رسید، چگونه زندگی شان را تحت تأثیر قرار می دهد. شخصیت اصلی داستان، کلاد ویلر، پسری قوی و تنومند است که از نظر فیزیکی، کاملا مانند خانواده اش درشت هیکل و مثل همسایگانشان سخت کوش است. اما این پسر از نظر فکری شباهت چندانی با چشم انداز محدود آن ها ندارد و کوته فکری این جماعت تنگ نظر، او را بی قرار و آکنده از ناخشنودی نه چندان پنهانی می سازد. سرانجام، زمانی که ایالات متحده درگیر جنگ در اروپا می شود، کلاد از اولین کسانی است که به خاطر هدف، ماجراجویی و تعهد به آرمان هایی والاتر، برای اعزام به جنگ اسم نویسی می کند. رمان یکی از ما، گواهی به یاد ماندنی از آثار مخرب جنگ بر جوانان و آرمان ها و نمایشی قدرتمند از جنگی ماشینی شده است و تأثیرات برگشت ناپذیر جنگ را بر پسری مزرعه دار اهل نبراسکا و کسانی که ترک می کند، به خوبی نشان می دهد.

کتاب یکی از ما


ویژگی ها کتاب یکی از ما

برنده ی جایزه پولیتزر داستان سال 1922

مشخصات کتاب یکی از ما
قطع :رقعی
شابک :978-964-209-055-6
تعداد صفحه :424
سال انتشار شمسی :1394
سال انتشار میلادی :1922
نوع جلد :جلد نرم
سری چاپ :2
بیشتر بخوانید

آینه ی تمام نمای زندگی بشر در ادبیات تاریخی

می توان گفت که هدف اصلی این ژانر، «زندگی بخشیدن به تاریخ» از طریق ساختن داستان هایی درباره ی گذشته یا یک دوره ی تاریخی خاص است.

نکوداشت های کتاب یکی از ما
The thing about Willa Cather's landscape and figures is that not only were they born alive but remain so after six decades.
چیزی که در مورد مناظر و شخصیت های ویل کاتر وجود دارد اینست که نه تنها آن ها زنده خلق شده اند، بلکه پس از 6 دهه، هنوز هم به زندگی خود ادامه می دهند.
Guardian Guardian

An astonishing power to touch an elegiac note right on the nerve without sentimentality.
قدرتی بی بدیل در ایجاد حسی مرثیه وار بدون پیروی از عواطف و احساسات.
Marina Warner

An incredible tale of making a soldier.
داستانی باورنکردنی از چگونگی شکل گرفتن یک سرباز.
Washington Post Book World Washington Post Book World

بخش هایی از کتاب یکی از ما (لذت متن)
کتاب بهشت گمشده، به اندازه ی اسطوره ی ادیسه در نظرش افسانه آمیز بود؛ اما وقتی که مادرش آن را با صدای بلند برایش می خواند، تنها زیبا نبود، بلکه واقعی هم جلوه می کرد. اگر زنی افکار دینی و مقدس درباره ی چیزهایی اسرارآمیز در گذشته ای دور نداشت، بی روح و پیش پاافتاده به نظر می رسید.

او مطمئن شده است افرادی که ممکن است برایش مهم باشند، همیشه قضاوتی اشتباه از او خواهند داشت و از کنار او خواهند گذشت. او آن قدری که از پذیرش جایگزین های بد و کم ارزش در هراس است، از تنهایی نمی ترسد.

وقتی که سلامتی کامل دارم، یک پروتستان هستم، ولی همین حالا فکر می کنم که حتی گناه کاران و شریران نیز، بلایی بدتر از چیزی که استحقاقش را دارند، به سرشان می آید.