کتاب جاده ی سه روزه

Three Day Road
کد کتاب : 102
مترجم :
شابک : 978-964-191-098-5
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 384
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 2005
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 12 بهمن

برنده ی جایزه ی راجرز رایترز تراست سال 2005

پرفروش ترین کتاب کانادا سال 2005

معرفی کتاب جاده ی سه روزه اثر جوزف بویدن

رمان جاده ی سه روزه، که داستان آن در کانادا و میادین جنگی فرانسه و بلژیک می گذرد، رمانی مسحورکننده است که توسط نیسکا و پسرعمویش خاویر روایت می شود؛ نیسکا زنی کانادایی از تبار اجی کری است که با شکار، جمع آوری گیاهان و کشاورزی، هرطور شده زندگی خود را پیش می برد. خاویر با اصرار دوستش الایجا، پسری از تبار کری، برای جنگیدن به ارتش می پیوندد. این دو پسر در سن نوزده سالگی با کشتی به اروپا اعزام می شوند. به دلیل ظاهر بومی و توانایی فوق العاده ی این دو شخصیت در تیراندازی که از طریق سال ها تجربه در شکار به دست آمده است، توسط دیگر سربازان کانادایی به حاشیه رانده می شوند. هردوی آن ها به تک تیراندازانی تبدیل می شوند که به دقتی خارق العاده و چابکی شهرت دارند. اما زمانی که خاویر در تقلای درک هدف جنگ است و به خاطر جان های بی شماری که گرفته، با وجدان خود در ستیز است، الایجا به آدم کشی خو می گیرد و برای تبدیل شدن به زبده ترین تک تیرانداز ارتش، دست به خطر های بزرگی می زند. سرانجام، حقیقت ترسناک و خونین جنگ، چهره ی واقعی خود را به شکل های مختلفی به این دو دوست نشان می دهد و زندگی نیسکا، کسی که در تمام عمر خود شاهد مرگ و میر نزدیکانش بوده، نیز در این برهه با زندگی دو پسر گره می خورد.

کتاب جاده ی سه روزه

جوزف بویدن
جوزف بویدن، زاده ی 31 اکتبر 1966، رمان نویس و نویسنده ی داستان کوتاه کانادایی است. او در رشته ی نویسندگی خلاقانه در دانشگاه یورک و دانشگاه نیواورلئان تحصیل کرده است. به گفته ی خود بویدن، او در سنین نوجوانی مبتلا به افسردگی شدید بوده و یکبار هم اقدام به خودکشی کرده است. جوزف به همراه همسر نویسنده اش، آماندا بویدن، در ایالت لویزیانا سکونت دارد.
نکوداشت های کتاب جاده ی سه روزه
A beautifully written and haunting story of survival and innocence shattered, of friendship, death, redemption and love of the land.
داستانی زیبا و به یاد ماندنی از بقا و معصومیت از دست رفته، از دوستی، مرگ، رستگاری و عشق به میهن.
Publishers Weekly Publishers Weekly

This is an exceptional tale of hell barely survived during World War I.
یک حکایت استثنایی از جهنمی در خلال جنگ جهانی اول که به سختی می شد از آن جان سالم به در برد.
Library Journal Library Journal

This is a delicately written, poetic novel.
رمانی باظرافت و شعرگونه.
Booklist Booklist

قسمت هایی از کتاب جاده ی سه روزه (لذت متن)
از وسط برف ها می گذریم. رد پاهای به جای مانده ما را به سمت تله هایی از جنس چوب درخت بید می کشد. من جلوتر راه می روم، خواب آلود هستم و به سختی نفس می کشم. شش هایم سنگین شده است. الایجا نیز پشت سر من می آید. آفتاب در حال طلوع کردن است. با هر قدم، پوسته ی نازک یخ زده ی زمین را می شکنم. شب گذشته بسیار سرد بود. الایجا سعی می کند ساکت باشد اما قدم هایش سر و صدای زیادی ایجاد می کند.

همه ی ما در دو جبهه مشغول جنگ هستیم، یکی در برابر دشمن و دیگری در برابر کار هایی که با دشمن می کنیم.

می فهمم الایجا دقیقا می داند که تامپسون چه می پرسد. تامپسون می خواهد بداند آیا الایجا کشتن را دوست دارد یا نه. الایجا اندکی روی جواب خود فکر می کند و در نهایت می گوید: کشتن توی خون من است.