کتاب از هر دری...

Az Har Dari
کد کتاب : 30017
شابک : 978-9646207059
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 402
سال انتشار شمسی : 1387
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب از هر دری... اثر محمود اعتمادزاده (م.ا.به آذین)

ادبیات هر کشوری مجموعه ای از هنرها و علومی است که فرهنگ گفتاری و نوشتاری آن مرز و بوم را شکل می دهد. شاخه های مختلف ادبیات اعم از ادبیات داستانی، شعر، نقد و ترجمه درنهایت به گسترش و پیشرفت فرهنگ هر کشور می انجامد. در کشور ما بویژه پس ازانقلاب مهم مشروطه، آشنایی و ارتباط با فرهنگ و ادبیات دیگر ملت ها گسترش یافت.
در ادبیات داستانی انواع ادبی مهمی چون داستان کوتاه و رمان در کشور رایج شد و ترجمه آثار مهم ادبی از زبان های مختلف سبب آشنایی نویسندگان ما با سبک ها و روش های تازه ای برای خلق آثار ادبی گردید.

کتاب از هر دری...

محمود اعتمادزاده (م.ا.به آذین)
محمود اعتمادزاده در بیست و سوم دی ماه سال ۱۲۹۳ شمسی در شهر رشت به دنیا آمد. آموزش ابتدایی را در رشت، سه سال اوّل متوسطه را در مشهد و سه سال آخر متوسطه را در تهران ادامه داد. در سال ۱۳۱۱ جزو دانشجویان اعزامی ایران به فرانسه رفت و تا دی ماه ۱۳۱۷ در فرانسه ماند. زبان فرانسوی را آموخت و از دانشکدهٔ مهندسی دریائی برست (Brest) و دانشکدهٔ مهندسی ساختمان دریائی در پاریس گواهی نامه گرفت.پس از بازگشت به ایران به نیروی دریائی پیوست. با درجهٔ ستوان دوم مهندس نیروی دریائی در خرمشهر مشغول به کار شد. دو سال...