کتاب کوه پنجم

The Fifth Mountain
کد کتاب : 3090
مترجم :
شابک : 9789646404311
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 336
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1996
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 10
زودترین زمان ارسال : 22 تیر

معرفی کتاب کوه پنجم اثر پائولو کوئیلو

کشمکشی روحی و جست و جوی برای یافتن حقیقت:

کوه پنجم روایت پائولو کوئیلو است از پیامبر مقدس انجیل- الیاس- که با همان نثر استادانه و روانی رمان دیگر او به نام کیمیاگر نوشته شده است. در قرن نهم پیش از میلاد شاهزاده خانم فنقیایی- ایزابل- زمانی که با شاه احب ازدواج می کند دستور می دهد همه ی پیامبران بعل را پرستش کنند و در غیر این صورت اعدام می شوند. به دستور فرشته ای از جانب خدا الیاس از آنجا فرار می کند و به به سرزمینی به نام اکبر پناه می برد؛ جایی که بطور غیر منتظره ای با بیوه زنی جوان آشنا می شود و عشق واقعی را پیدا می کند. اما این از خود بیخودی و شعف نمی تواند مدت زیادی دوام داشته باشد. الیاس تمام امیدها و آرزوهایش را از دست رفته می بیند. ، زیرا او در گرداب حوادثی قرار گرفته که وجودش را تهدید می کند. کوئیلو در رمان کوه پنجم گزارشی آرام و بی سر و صدا از مردی که توسط خدا لمس شده است ، می دهد. مردی که برای پیروزی در آزمایش وفاداری باید بتواند بر ناامیدی خود غلبه کند.
الیاس هنگامی که اصلا انتظارش را ندارد مجبور می شود با چیزهای"اجتناب ناپذیر" روبرو شود. یک کلاغ و یک چوپان به الیاس کمک می کنند تا سرنوشت خود را پیدا کنند. او تنها از طریق کشمکش با خدا می تواند زندگی خود را از نو بسازد و ماموریتش را به پایان ببرد.
در کوه پنجم کوئیلو اسرار جستجوی واقعی را فاش می کند – فراتر رفتن از محدودیت های گذشته ، رهایی از عادات سفت و سخت و تمرین کردن با شور و اشتیاق.

کتاب کوه پنجم

پائولو کوئیلو
پائولو کوئیلو دسوزا، زاده ی 24 آگوست 1947، ترانه سرا و رمان نویس برزیلی است.کوئیلو از اوایل دوران نوجوانی قصد داشت که نویسنده شود. درون گرایی و سرکشی های کوئیلو در 17سالگی، والدینش را بر آن داشت تا او را در یک آسیاشگاه روانی بستری کنند. او قبل از مرخص از شدن در بیست سالگی، سه بار از این آسایشگاه فرار کرد.کوئیلو در سال 1982 اولین کتاب خود را منتشر کرد که به موفقیت چندانی نرسید اما با انتشار کتاب کیمیاگر، نام او بر سر زبان ها افتاد.پائولو کوئیلو در سال 1980 با هنرمندی به نام کریستینا اویتیسیکا ...
نکوداشت های کتاب کوه پنجم
More ambitious...that "The Alchemist, " it is lightened by Coelho's appropriately spare writing style...A thought-provoking personal tale
جاه طلب تر از "کیمیاگر" ، با سبک مضایقه گرانه ای که مخصوص کوئیلو است. یک داستان شخصی تفکر برانگیز.
Time magazine

Surprisingly persuasive storytelling.
داستان گویی ای به شدت قانع کننده
KIRKUS REVIEW

قسمت هایی از کتاب کوه پنجم (لذت متن)
خداوند دعای آنانی را می شنود که می خواهند نفرت از آن ها گرفته شود اما به دعای آنان که می خواهند از عشق بگریزند ناشنواست تمام نبردهای زندگی چیزی به ما یاد می دهند حتی وقتی شکست می خوریم اگر گذشته ای داری که ناراحتت می کند همین حالا فراموشش کن داستان تازه ای برای زندگیت بساز و به آن ایمان داشته باش فقط بر لحظاتی تمرکز کن که در آن ها به خواسته ات رسیده ای این نیرو کمکت می کند تا خواسته ات را انجام دهی.