کتاب مرد بی چهره

Man Without a Face
کد کتاب : 31351
مترجم :
شابک : 978-9644234361
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 622
سال انتشار شمسی : 1394
سال انتشار میلادی : 1997
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 5 تیر

معرفی کتاب مرد بی چهره اثر مارکوس ولف

«مارکوس ولف» را مردی بی چهره می نامیدند، چرا که پنهان کاری اش به حدی بود که تقریبا 20 سال طول کشید تا سرویس های اطلاعاتی غرب موفق به شناسایی اش شدند. مردی که در سراسر دوران جنگ سرد، جاسوسی مرموز و شبح مانند محسوب می گردید.
او درکتاب «مرد بی چهره» جزئیات تمامی عملیات عمده اش، موفقیت ها و شکست هایش را به طور مشروح بازگو می کند و واقعیت عملیات جاسوسی را به شکلی بی نظیر هویدا می سازد. ولف تصویری زنده و افشا کننده از رهبران بلوک شرق ترسیم می کند و رقابت شتابانه درجنگ سرد را به نمایش می گذارد. او در این کتاب، ماجرای واقعی «گونترگیوم» جاسوس آلمان شرقی را که موجب سقوط ویلی برانت، صدر اعظم آلمان غربی شد، همکاری آلمان شرقی با گروههای تروریستی، ماجراهای خود در آفریقا، آمریکای لاتین و ایالات متحده آمریکا و پناهندگان سیاسی را فاش می کند.
«مرد بی چهره» به یک رمان جاسوسی می ماند، با این تفاوت که ماجراها و شخصیت های آن واقعی هستند

کتاب مرد بی چهره

مارکوس ولف
مارکوس ولف (Markus Wolf‎؛ زاده ۱۹ ژانویهٔ ۱۹۲۳ درگذشته ۹ نوامبر ۲۰۰۶) کمونیست آلمانی بود که به مدت ۳۴ سال نفر دوم وزارت امنیت آلمان شرقی بود.او 34 سال شماره دو استازی بود که بیشتر جنگ سرد را در بر می گرفت. او اغلب به عنوان یکی از مشهورترین برنامه های تبلیغاتی در طول جنگ سرد شناخته می شود. در غرب به دلیل کتاب دست نیافتنی "مرد بی چهره" معروف شد.