نبرد من

Mein Kampf

  • قیمت : ۵۵,۰۰۰ تومان
  • قیمت برای شما : ۴۴,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: نگاهنگاه
نویسنده:

معرفی کتاب نبرد من اثر آدولف هیتلر

کتاب نبرد من، اثری نوشته ی آدولف هیتلر است که نخستین بار در سال 1925 منتشر شد. دیوانه، مستبد، هیولا؛ تاریخ به هیتلر لقب های زیادی داده است. هیتلر در این کتاب که اغلب با عنوان «کتاب مقدس نازی» شناخته می شود، به توصیف زندگی، مشکلات، آرمان ها و رویاهای خود می پردازد. آدولف جوان که در خانواده ای فقیر در یکی از شهرهای کوچک اتریش به دنیا آمد، با آرزوی نقاش شدن بزرگ شد. مرگ والدین و عدم پذیرش در دانشکده های هنری وین، او را مجبور به کارگری با حقوقی بسیار پایین کرد. هیتلر در طول جنگ جهانی اول، در پیاده نظام خدمت کرد و حتی مدال شجاعت نیز گرفت. او پس از جنگ، به شدت درگیر گروه های سیاسی سوسیالیست شد، خیلی زود به قدرت رسید و نام خود را به عنوان رئیس حزب کارگران آلمان مطرح کرد. هیتلر در سال 1924 در اقدامی ناموفق تلاش کرد تا دولت باواریا را سرنگون سازد اما چیزی جز دستگیر شدن نصیبش نشد. او در طول نه ماه سخت در زندان، مانیفستی شخصی را به یکی از پیروان وفادارش، رودولف هس، داد. این مانفیست، به کتاب نبرد من تبدیل شد؛ اثری جنجال برانگیز که به عنوان برنامه ی جامع سیاست ها و لشگرکشی های او در نظر گرفته می شود.

کتاب نبرد من


ویژگی ها کتاب نبرد من

جزو پرفروش ترین کتاب ها و رمان های ایران

متن کامل

مشخصات کتاب نبرد من
نوع جلد :گالینگور
قطع :وزیری
شابک :978-964-351-807-3
تعداد صفحه :664
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1925
سری چاپ :6
بیشتر بخوانید

آینه ی تمام نمای زندگی بشر در ادبیات تاریخی

می توان گفت که هدف اصلی این ژانر، «زندگی بخشیدن به تاریخ» از طریق ساختن داستان هایی درباره ی گذشته یا یک دوره ی تاریخی خاص است.

نکوداشت های کتاب نبرد من
A glimpse into the mind of a man who destabilized world peace.
نگاهی به ذهن مردی که صلح جهانی را در هم شکست.
Goodreads

A program of blood and terror in a self-revelation of such overwhelming frankness that few had the courage to believe it.
برنامه ای از خون و ترس با خودآشکارگری آن چنان صادقانه ای که عده ی کمی جرأت باور کردن آن را داشتند.
Barnes & Noble

Vital and interesting.
ضروری و جالب توجه.
New York Times New York Times

بخش هایی از کتاب نبرد من (لذت متن)
آن که زندگی می کند باید بجنگد. کسی که نمی خواهد در این جهان بجنگد، یعنی در جهانی که مبارزه ی مدام، قانون زندگی است، حق زیستن ندارد.

حکومت غول آسای ایالات متحده ی آمریکا، با منابع و ذخایر عظیم خاک بکرش، به مراتب آسیب ناپذیرتر از رایش آلمان در محاصره است. اگر روزی برسد که تاسی که سرانجام سرنوشت ملت ها را معین می کند در آن کشور ریخته شود، انگلستان اگر تنها بماند سرنوشتی محکوم به مرگ خواهد داشت. بنابراین، انگلستان مشتاقانه دست خود را به سوی عضوی از نژاد زرد دراز خواهد کرد و وارد اتحادی خواهد شد که شاید از نظر نژادی نابخشودنی باشد؛ اما از لحاظ سیاسی، نمودار یگانه امکان تحکیم جایگاه جهانی بریتانیا در برابر تحولات شدید و توان فرسایی است که در قاره ی آمریکا روی می دهد.

ما هرگز خواستار آن نبودیم که آلمان و اتریش از لحاظ مسائل اقتصادی با هم یکی شوند. جنبه های مالی در نظر ما اهمیت چندانی نداشت، ولی آرزوی دیرینه ما این بود تا روزی که دو کشور با هم متحد نشوند، ملت آلمان نمی تواند استقلال سیاسی خود را حفظ کند؛ این ایده آل مانند این بود که می خواستیم فرزندان آلمانی در کانون خانوادگی خود جمع شوند... اگر رایش بتواند بر تمام خاک آلمانی نشین حکومت کند، دنیای سعادت و نیکبختی او از آن روز آغاز خواهد شد و در صورتی که قادر به تهیه ی مواد خام و امور تغذیه ی مردم خود نباشد، قانون زندگی این حق را به او خواهد داد که از زمین بیگانگان برای تأمین معاش خود استفاده کند و در آن وقت کشاورزی جای جنگ را خواهد گرفت و اشک های قربانیان، اراضی دنیا را حاصلخیز خواهد کرد و این آرزوی دیرین هر فرد آلمانی است.