کتاب خاطرات باب دیلن

Chronicles
وقتی حالت بده کسی سراغت رو نمی گیره
کد کتاب : 2100
مترجم :
شابک : 978-6008591146
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 296
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 2004
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 8 مهر

جلد اول خاطرات باب دیلن

برنده ی جایزه ی Audie سال 2005

معرفی کتاب خاطرات باب دیلن اثر باب دیلن

باب دیلن را می توان برجسته ترین و تأثیرگذارترین ترانه سرای نیم قرن اخیر آمریکا دانست که شعر و ترانه، پاره جدانشدنی تاریخ و فرهنگ آن است. این خواننده و شاعر آمریکایی، زبان و صدای تازه ای به کالبد بی جان موسیقی همه پسند دهه شصت آمریکا دمید. ترانه های او حاصل تفکر و ذهنیت شخصی اش بودند، اما مردم فکر می کردند دیلن از اعماق دل آن ها می خواند. لقب هایی مانند «صدای نسل نو» از این رو به او داده شد.
باب دیلن موسیقی فولک را از انحصار عده ای خاص که بیشتر به شکل سنتی راجع به ملوان ها و سربازها می خواندند درآورد، سبک فولک-راک را آفرید، آهنگ های طولانی را باب کرد و جوانان را به سوی شعر کشاند. علاوه بر موسیقی، در نقاشی، نویسندگی و فیلم سازی هم تجربه کسب کرد و در طول زندگی هنری خود توانست افتخارات زیادی از جمله دریافت جوایز اسکار، گلدن گلوب و گرمی را در کارنامه خود ثبت کند.
آکادمی علوم سوئد جایزه نوبل ادبیات را بدان جهت به باب دیلن داد که «از دل سنت ترانه سرایی آمریکا، بیان شاعرانه تازه ای درآورده است.»
کتاب «خاطرات باب دیلن: وقتی حالت بده کسی سراغت رو نمی گیره» با بخش های آماده شدن برای اجرا، سرزمین از دست رفته، صبحی دوباره، ای رحمت، رود یخ و باب دیلن به روایت تصویر همراه است.

کتاب خاطرات باب دیلن

باب دیلن
باب دیلن (به انگلیسی: Bob Dylan) خواننده، آهنگساز، شاعر، و نویسندهٔ آمریکایی و برنده جایزه نوبل ادبیات در سال ۲۰۱۶است.وی که در سبک موسیقی بومی آمریکا به فعالیت می پرداخت، در دههٔ ۱۹۶۰ میلادی به سبک راک روی آورد و اشعار عاشقانهٔ راک اند رول روز را با اشعار ادبی و روشنفکرانهٔ کلاسیک در هم آمیخت. دیلن در پدیدار شدن سبکی در موسیقی به نام راک بومی (Folk Rock) در اواسط دههٔ شصت بسیار تأثیرگذار بود و به شکسپیر هم نسلان خود شهرت یافت. بعضی از کارهای دیلن به عنوان سرود جنبش های اجتماعی دههٔ ۶۰ مطرح شد...