کتاب راز فال ورق

The Solitaire Mystery

  • قیمت : ۲۳,۹۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: مرکزمرکز

معرفی کتاب راز فال ورق اثر یوستین گوردر

در رمان راز فال ورق، هانس توماس و پدرش، با هدف یافتن مادر هانس به سفری با خودرو به دور اروپا، از نروژ تا یونان، می روند. هانس توماس در طول مسیر، کتابی اسرارآمیز دریافت می کند: شرح حال شگفت انگیز ملوانی که کشتی اش در سال 1842 در جزیره ای عجیب به گل می نشیند. اما این قصه ها چطوری با هم جور درمی آیند؟ مرد کوچوکی که دائما سر و کله اش پیدا می شود، چه کسی است؟ و چرا هانس توماس قبل از دانستن ماجرای ناپدید شدن مادرش، باید از گذشته ای بسیار دور اطلاعاتی به دست آورد؟ رمان راز فال ورق که دارای ساختاری اپیزودیک است، اتفاقات فانتزی و واقعی، قصه های پریان و تاریخ خانوادگی را در هم می آمیزد. این اثر که سرشار از سوالاتی در خصوص معنای زندگی است، مخاطبین خود را وادار به تأملی دوباره درباره ی معنای زندگی شان می کند.

خرید و معرفی کتاب خواندنی راز فال ورق


ویژگی ها کتاب راز فال ورق

برنده ی جایزه ی منتقدین نروژ سال 1990

مشخصات کتاب راز فال ورق
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-305-336-9
تعداد صفحه :318
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :1990
سری چاپ :24
نکوداشت های کتاب راز فال ورق
Enchanting.
جذاب.
Publishers Weekly Publishers Weekly

A compelling and exciting read.
داستانی هیجان انگیز و نفس گیر.
ALAN Review

A charming fantasy.
یک داستان فانتزی دلکش.
Library Journal Library Journal

بخش هایی از کتاب راز فال ورق (لذت متن)
گفت: بسیار خوب، اگر خدایی ما را آفریده باشد، پس باید ما را چیزی مصنوعی بداند. ما حرف می زنیم، بحث می کنیم، می جنگیم، یکدیگر را ترک می کنیم و می میریم. می بینی؟ ما چنان هوشمندیم که بمب های اتمی می سازیم و موشک به ماه می فرستیم. اماهیچ یک نمی پرسیم از کجا می آییم. ما فقط در اینجا هستیم، هر یک در یک مکانی جاگیری کرده ایم و به همین دلیل است که خداوند به ما می خندد؟

شاید در باغ با یک مریخی برخورد نکنی، اما به احتمال زیاد روزی با خودت برخورد خواهی کرد. روزی که این اتفاق بیفتد نیز احتمالا از ترس جیغ کوتاهی خواهی کشید، و چنین واکنشی کاملا درست است چون این قضیه که تو درک کنی یک موجود زنده ساکن در یک سیاره، بر جزیره ای کوچک در کائنات هستی، هر روز برایت اتفاق نمی افتد.

ژوکر گفت: همه چیز مو به مو طبق نقشه و برنامه، سازمان یافته، فکر شده به نظر می رسد. فکر می کنم ما پشت به چیزی ایستاده ایم که تصمیم می گیرد ما را برگرداند تا سمت تصویرمان آشکار شود، و یا ما را همان طور که هستیم بر جای می گذارد.