کتاب ریشه های آسمان

The Roots of Heaven
کد کتاب : 32
مترجم :
شابک : 978-964-6404-75-5
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 571
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1956
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 8
زودترین زمان ارسال : 16 آذر

ریشه های آسمان
The Roots of Heaven
کد کتاب : 3565
مترجم :
شابک : 9786003671713
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 592
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1956
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 16 آذر

معرفی کتاب ریشه های آسمان اثر رومن گاری

عظمت و انزوای آفریقای تحت سلطه ی فرانسه، پیش زمینه ای بسیار الهام بخش برای پویش غیرمتداولی است که توسط خانه به دوشی آرمان گرا به اسم مورل شکل گرفته است. این مرد فرانسوی، که خانه و زندگی اش را در جنگ از دست داده است، هویت خود را با چیزی غیر از چیزی بهتر از نوع بشر بازمی شناسد. او در طلب رمان ریشه های آسمان است؛ در تکاپوی استقلال، آزادی، کرامت و عزت نفس خود. او تلاش می کند تا گله های رو به نابودی فیل ها را از خطر برهاند. هدفی که فقط با کمک و پشتیبانی میانا، قربانی دیگر جنگ، تحقق خواهد یافت.

کتاب ریشه های آسمان


ویژگی های کتاب ریشه های آسمان

برنده جایزه گنکور سال 1956

هر نویسنده در زندگی ادبی خود تنها یک بار برنده این جایزه می شود، در این میان رومن گاری یک استثناء است: او یک بار در سال ۱۹۵۶ برای رمان ریشه های آسمان و یک بار در سال ۱۹۷۵ بابت رمان زندگی در برابر خود، با نام مستعار امیل آژار برنده شد.

رومن گاری
رومن گاری با نام اصلی رومن کاتسف (Roman Kacew) در ۸ مه ۱۹۱۴ میلادی در شهر ویلنا (اکنون: ویلنیوس، واقع در لیتوانی) در خانواده ای یهودی به دنیا آمد. پدرش (آری-لیب کاسو) کمی بعد در ۱۹۲۵ میلادی خانواده را رها کرد و به ازدواج مجدد دست زد. از این هنگام او با مادرش، نینا اوزینسکی (کاسو)، زندگی می کرد، ابتدا در ویلنا و سپس در ورشوی لهستان. رومن در دوران زندگی سیاسی اش حدود ۱۲ رمان نوشت. به همین دلیل بسیاری از کارهایش را با نام مستعار می نوشت. مادامی که با نام مستعار امیل آژار به نویسندگی می پرداخت، ت...
نکوداشت های کتاب ریشه های آسمان
A curious- and curiously convincing drama.
درامی عجیب، بسیار راضی کننده و تأثیر گذار.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

A thoughtful and forceful piece of work.
اثری فکرشده و مستحکم.
New York Times New York Times

When the connection between the book and the reader takes place, reading it becomes the root of heaven.
وقتی که ارتباط بین کتاب و خواننده شکل می گیرد، خواندن آن تبدیل به ریشه ی آسمان می شود.
Newsweek Newsweek

قسمت هایی از کتاب ریشه های آسمان (لذت متن)
فهم مطلب آسان است: آنچه به چشم خود دیده اند، از حد و اندازه بیرون بوده است. در نتیجه، مردم طوری احساس تنهایی و بی کسی می کنند که به چیزی نیرومند نیاز دارند. چیزی که واقعا بتواند ضربه گیر باشد. زمان سگ ها گذشته است، انسان ها به فیل ها محتاجند. من مسائل را اینطور می بینم.

آقا گوش کنید. من سه سال در پاریس بلیط فروش اتوبوس خط 91 بودم و آن را در ساعات شلوغی به شما توصیه می کنم. این امر سبب شد که از سرنوشت بشر آگاهی یابم که تا حدودی خود را در آن جا نشان داد و طبعا مرا به سوی جانوران راند. امیدوارم که این مختصر توضیح برایتان کافی باشد.

من در بوته زار، تنها و بدون خاطره زندگی می کنم و بازگشت به جنگل برای مدت نه ماه، با تصویر دختری چون او در چشم هایم، چیز بسیار بدی است. چنان می خراشد و می خراشد تا این حس را القا کند که زندگی را انتخاب نکرده ایم، بلکه آن را از دست داده ایم.