ریشه های آسمان

The Roots of Heaven

مشخصات کتاب ریشه های آسمان
مترجم :
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1956
شابک :978-964-6404-75-5
تعداد صفحه :571
سری چاپ :5
زودترین زمان ارسال :2 اردیبهشت

برنده جایزه گنکور سال 1956

هر نویسنده در زندگی ادبی خود تنها یک بار برنده این جایزه می شود، در این میان رومن گاری یک استثناء است: او یک بار در سال ۱۹۵۶ برای رمان ریشه های آسمان و یک بار در سال ۱۹۷۵ بابت رمان زندگی در برابر خود، با نام مستعار امیل آژار برنده شد.

معرفی کتاب ریشه های آسمان اثر رومن گاری | ایران کتاب

عظمت و انزوای آفریقای تحت سلطه ی فرانسه، پیش زمینه ای بسیار الهام بخش برای پویش غیرمتداولی است که توسط خانه به دوشی آرمان گرا به اسم مورل شکل گرفته است. این مرد فرانسوی، که خانه و زندگی اش را در جنگ از دست داده است، هویت خود را با چیزی غیر از چیزی بهتر از نوع بشر بازمی شناسد. او در طلب رمان ریشه های آسمان است؛ در تکاپوی استقلال، آزادی، کرامت و عزت نفس خود. او تلاش می کند تا گله های رو به نابودی فیل ها را از خطر برهاند. هدفی که فقط با کمک و پشتیبانی میانا، قربانی دیگر جنگ، تحقق خواهد یافت.

کتاب ریشه های آسمان

نکوداشت های کتاب ریشه های آسمان
A curious- and curiously convincing drama.
درامی عجیب، بسیار راضی کننده و تأثیر گذار.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

A thoughtful and forceful piece of work.
اثری فکرشده و مستحکم.
New York Times New York Times

When the connection between the book and the reader takes place, reading it becomes the root of heaven.
وقتی که ارتباط بین کتاب و خواننده شکل می گیرد، خواندن آن تبدیل به ریشه ی آسمان می شود.
Newsweek Newsweek

قسمت هایی از کتاب ریشه های آسمان (لذت متن)
فهم مطلب آسان است: آنچه به چشم خود دیده اند، از حد و اندازه بیرون بوده است. در نتیجه، مردم طوری احساس تنهایی و بی کسی می کنند که به چیزی نیرومند نیاز دارند. چیزی که واقعا بتواند ضربه گیر باشد. زمان سگ ها گذشته است، انسان ها به فیل ها محتاجند. من مسائل را اینطور می بینم.

آقا گوش کنید. من سه سال در پاریس بلیط فروش اتوبوس خط 91 بودم و آن را در ساعات شلوغی به شما توصیه می کنم. این امر سبب شد که از سرنوشت بشر آگاهی یابم که تا حدودی خود را در آن جا نشان داد و طبعا مرا به سوی جانوران راند. امیدوارم که این مختصر توضیح برایتان کافی باشد.

من در بوته زار، تنها و بدون خاطره زندگی می کنم و بازگشت به جنگل برای مدت نه ماه، با تصویر دختری چون او در چشم هایم، چیز بسیار بدی است. چنان می خراشد و می خراشد تا این حس را القا کند که زندگی را انتخاب نکرده ایم، بلکه آن را از دست داده ایم.