کتاب تفسیر یک جلدی مبین

Tafsir-e Yek Jeldi Mobin
کد کتاب : 32833
شابک : 978-9642599486
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 613
سال انتشار شمسی : 1391
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب تفسیر یک جلدی مبین اثر ابوالفضل بهرام پور

با توجه به این که افراد بسیاری به دنبال خلاصه تفسیر قرآن هستند، تفسیر مبین به صورت خلاصه و در کنار ترجمه قرآن کریم به رشته تحریر درآمده است.
ونیز با توجه به این که تفسیرها معمولا مفصل هستند، ولی ترجمه ها کافی نیستند، از این رو نویسنده تصمیم به انتشار تفسیری از قرآن کریم در یک جلد را کرده است.
در این تفسیر، متن ترجمه آیه در زیر آن قرار داده شده، به صورتی که با اتمام آیه قرآن، ترجمه فارسی آیه نیز در زیر همان آیه به اتمام برسد.
بدلیل آنکه در بسیاری از ترجمه های قرآن، ترجمه فارسی در زیر آیات بعد از آیه مورد نظر هم ادامه پیدا می کند و این ناهماهنگی باعث گمراه شدن مخاطب می شود.
نحوه چینش آیات و ترجمه به اینصورت است که، با باز کردن قرآن، متن آیات در سمت راست صفحه جای دارد که ترجمه نیز معادل کلمات عربی در زیر آن قرار گرفته است. در سمت چپ صفحه نیز، تفسیر آیات صفحه مقابل در دو ستون جای داده شده است.
خلاصه تفاسیر قرآن را در این اثر آورده شده، وبه همین دلیل عنوان این تفسیر یک جلدی از سوی نویسنده «تفسیر مبین» گذاشته شده است.

کتاب تفسیر یک جلدی مبین

ابوالفضل بهرام پور
ابوالفضل بهرام‌پور (زادهٔ ۱۳۲۰ خورشیدی در زنجان)، کارشناس دینی و مفسر قرآن اهل ایران است.ابوالفضل بهرام‌پور مدرس روش ترجمه و تفسیر بوده، و به نوشته وبگاهش مؤسس دفتر ترجمه و تفسیر دارالقرآن در «سازمان تبلیغات اسلامی تهران» است.وی در سال ۱۳۹۴ ترجمه خود را وقف عام کرد که مورد تقدیر وزارت فرهنگ و ارشاد قرار گرفت. سلیس و روان بودن؛ شرح لغات در کنار متن آیات؛ ریشه یابی و بیان معنای واژگان و دقت در ترجمه کلیه حروف و کلمات قرآن حتی ادات تأکید از نقاط قوت ترجمه وی نقل شده‌اس...