کتاب ایران در سیاحت نامه اولیا چلبی

Seyahatname
کد کتاب : 34432
مترجم : داود بهلولی
شابک : 978-6004368759
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 263
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1682
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 1 تیر

معرفی کتاب ایران در سیاحت نامه اولیا چلبی اثر اولیا چلبی

محمد ظلّی بن درویش ملقب به اولیا چلبی از چهره های شاخص فرهنگی امپراتوری عثمانی و از مهم ترین سیاحان قرن یازدهم هجری قمری است که پس از دیدن رویای دیدار با پیامبر اسلام (ص) و با حمایت سلطان مراد، سفرهایی طولانی به اقصی نقاط جهان از جمله ایران صورت می دهد.
کتاب «ایران در سیاحت نامه اولیا چلبی»، روایت 3 سفر این سیاح بزرگ به ایران است و تسلط نویسنده به زبان فارسی موجب شده که علاوه بر تصویری دقیق از جغرافیا، استحکامات و زیرساخت های موجود در ایران، تصویری جالب و منحصر به فرد از رسوم، آداب فرهنگی و اصطلاحات هر منطقه در اختیار علاقه مندان قرار گیرد.

کتاب ایران در سیاحت نامه اولیا چلبی

اولیا چلبی
محمد ظلّی (۱۰۲۰ استانبول -۱۰۹۳ق، ۱۶۱۱–۱۶۸۲م) معروف به اولیا چلبی (Evliya Çelebi) کاشف و جهانگرد معروف اهل عثمانی بود. او طی یک دوره چهل ساله به سفر در خاک امپراتوری عثمانی و سرزمین‌های همجوار پرداخت و تجربیات و دیده‌هایش را در سفرنامه‌ای با نام سیاحت‌نامه اولیا چلبی نوشت.در ۲۵ مارس ۲۰۱۱ موتور جستجوی گوگل به مناسبت ۴۰۰مین سالروز تولد اولیا چلبی و به افتخار او گوگل دودل صفحه اصلی خود را در ترکیه تغییر داد.اولیا در سال ۱۰۲۰ قمری در استانبول زاده شد. خانواده او که...