کتاب زبان نجات یافته

The Tongue Set Free
کد کتاب : 36732
مترجم :
شابک : 978-6226654463
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 406
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1977
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 30 دی

معرفی کتاب زبان نجات یافته اثر الیاس کانتی

الیاس کانتی در «زبان نجات یافته» می کوشد خاطرات کودکی خود را چنان دقیق و مشاهده گرانه بیان کند که در کنار یادآوری دقیق خاطرات خود، از «من منحصر» بگریزد و به واکاوی روان کودک-انسان به مثابه امری همگانی در آینه مناسبات رایج زمانه بپردازد.

مهمترین دلیل اهدای جایزه ی ادبی نوبل به الیاس کانتی که فقط یک رمان از او منتشر شده بود نوشتن کتاب «زبان نجات یافته» است. کانتی نویسنده ای بزرگ است که نوشته هایش نه فقط گوشه هایی از روح انسان را نشان می دهد، بلکه دلیل بسیاری از تضاد های جوامع امروزی را نیز بیان می کند.

کتاب زبان نجات یافته

الیاس کانتی
الیاس کانتی، زاده ی ۲۵ ژوئیه ۱۹۰۵ و درگذشته ی ۱۴ اوت ۱۹۹۴، رمان نویس بلغاری بریتانیایی بود. وی در سال ۱۹۸۱ برنده ی جایزه ی ادبی نوبل شد.خانواده اش از یهودیان اسپانیا بودند و به زبان اسپانیایی قرن پانزدهم سخن می گفتند. زمانی که ۶ ساله بود به همراه خانواده به منچستر انگلستان مهاجرت کرد و در آنجا پدر به کمک کتاب های سفرهای گالیور و رابینسون کروزوئه، او را با زبان انگلیسی آشنا کرد. در سال ۱۹۱۳ پدر درگذشت و الیاس به همراه مادر مجبور به ترک انگلستان و رفتن به اتریش و اقامت در این کشور شد. دوران جنگ...
نکوداشت های کتاب زبان نجات یافته
کتاب دوران کودکی الیاس کانتی که ما را هیجان زده، مشتاق و چشم به راه زمان آموزشش می سازد. مروری بر گذشته است که بی غضب و بی ناز و نوازش نوری خاص بر آن مب افکند. این کتاب از اساس صادقانه نوشته شده است
مجله ی اشپیگل

برخلاف نگارش بسیاری از خاطره ها و یادداشت ها ی روزانه بی مورد و بی ثمر، کانتی داوطلبانه عمیقا بسیار زیرکانه به قرن بیستم رخنه می کندو با معضلات اجتماعی و روحی آن درگیر می گردد.
مجله مرکور

قسمت هایی از کتاب زبان نجات یافته (لذت متن)
سکوت که می کرد چنان جدی می شد که من دیگر جرات نمی کردم یک کلام بگویم. دست بر پیشانی اش می کشید و سکوت حکمفرما می شد و من نفسم بند می آمد. کتاب را نمی بست و آن را باز می گذاشت و و قتی به خواب می رفتیم، همین شکل نا صبح باز می ماند.

در مسیر راه مدرسه که تقریبا بیست دقیقه طول می کشید، داستان های بلندی را کشف می کردم که در روز های متوالی پشت سر هم ادامه می یافت و چندین هفته طول می کشید.