کتاب لحظه های بودن

خود زندگی نامه ویرجینیا وولف
Moments of Being

مشخصات کتاب لحظه های بودن
مترجم : مجید اسلامی
شابک : 9786009189823
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 128
سال انتشار شمسی : 1390
سال انتشار میلادی : 1976
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب لحظه های بودن اثر ویرجینیا وولف

لحظه های بودن (به انگلیسی: Moments of Being) مجموعه ای از مقالات ویرجینیا وولف [۱] است که پس از مرگش منتشر شده و بیشتر شرح حال خود اوست.

وی از روزهای خوش کودکی می گوید، روزهایی که به قول خودش داخل یک حبه ی انگور دراز کشیده بود و زندگی را می دید. از این خاطره به آن خاطره می رود و از صحنه ای به صحنه ی دیگر پرت می شود، هرچند پیش از آن که بتواند چیزی را کامل توصیف کند آن چیز از دستش می لغزد و فقط طرحی گذرا از آن به جا می ماند.

ویرجینیا وولف در برابر سرگشتگی اش در زمان حال، به خاطرات گذشته بازمی گردد و انگار در جستجوی علت این سرگشتگی است، تلاش می کند تا (به قول خودش) چیزی واقعی از میان ظواهر دریابد.

او در خاطرات خویش در پی کشف لحظه است - آن هم نه هر لحظه ای - لحظه ی آگاهی و نگاه و سکوت... لحظه ی بودن و حضور.

ویرجینیا وولف در آخرین سال های عمرش (وقتی آلمانی ها در جنگ جهانی دوم، انگلیس را بمباران می کردند) نوشتن این خاطرات را آغاز کرده و تلاشش این بوده تا از «لحظه های بودن» و آنات وجود خویش پرده بردارد.

لحظه های بودن شامل ۵ مقاله است.

کتاب لحظه های بودن

ویرجینیا وولف
آدلاین ویرجینیا وولف، زاده ی ۲۵ ژانویه ۱۸۸۲ و درگذشته ی ۲۸ مارس ۱۹۴۱، بانوی رمان نویس، مقاله نویس، ناشر، منتقد و فمینیست انگلیسی بود که آثار برجسته ای چون خانم دالووی (۱۹۲۵)، به سوی فانوس دریایی (۱۹۲۷) و اتاقی از آن خود (۱۹۲۹) را به رشته ی تحریر درآورده است.پدرش، لسلی استیون، منتقد برجسته آثار ادبی عصر ویکتوریا و از فیلسوفان مشهور لاادریگرا بود. اگرچه برادران او برای تحصیل به کمبریج فرستاده شدند، او تحصیلات رسمی دریافت نکرد و در منزل معلم خصوصی داشت. ویرجینیا از کتابخانه ی غنی پدر بهره بسیاری...