کتاب ریچارد سورژ

An Impeccable Spy
(جاسوس ویژه استالین)
  • 10 % تخفیف
    95,000 | 85,500 تومان

  • موجود
  • انتشارات: خوب خوب
    نویسنده:
کد کتاب : 37505
مترجم :
شابک : 978-6226983945
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 574
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 10 مهر

معرفی کتاب ریچارد سورژ اثر اوون متیوس

سورگه که از مادری آلمانی و پدری روسی متولد شد ، کمونیست متعصب و مخوف ترین جاسوس اتحاد جماهیر شوروی شد.حالا کتاب ریچارد سورژ روایتی از زندگی اوست یا شاید بهتر است بگوییم روایتی مخوف از یک زندگی بحث برانگیز است. او مانند بسیاری از جاسوسان بزرگ ، جذابیت را با یک اغواگری بی رحمانه ترکیب می کرد.
او مجبور نبود برای کشف اسرار دولتی که از نزدیک محافظت می شود ، به جست و جو بپردازد - قربانیان او با میل خود آنها را به اشتراک می گذاشتند. وی به عنوان خبرنگار خارجی که در دید ساده پنهان شده بود ، در بالاترین رده های جامعه آلمان ، چین و ژاپن در سالهای منتهی به جنگ جهانی دوم و از جمله آنها نفوذ کرد. اطلاعات او در ضد حمله شوروی در نبرد مسکو ، که نتیجه جنگ را تعیین کرد ، مهم بود.

اوون متیوز ، نویسنده کتاب "فرزندان استالین" ، تاریخ گسترده را به دست می گیرد و با استفاده از اسناد و مدارک طبقه بندی نشده اتحاد جماهیر شوروی ، داستان دلهره آور مردی را که یان فلمینگ به عنوان "مخوف ترین جاسوس تاریخ" توصیف می کند ، بیان می کند.
اوون متیوز قبل از شروع کار خود به عنوان روزنامه نگار در بوسنی ، در تاریخ آکفورد تاریخ مدرن تحصیل کرد. او برای مسکو تایمز ، تایمز ، اسپکتاتور و ایندیپندنت نوشته است. در سال 1997 ، او خبرنگار مجله نیوزویک در مسکو شد و در آنجا جنگ افغانستان ، عراق و درگیری ها در شرق اوکراین را گزارش کرد. اولین کتاب وی در مورد تاریخ روسیه ، کودکان استالین ، به بیست و هشت زبان ترجمه شد و در فهرست کوتاه جایزه کتاب های گاردین و جایزه پزشکی فرانسه قرار گرفت.

کتاب ریچارد سورژ

اوون متیوس
اوون متیوس (متولد 1971) نویسنده، مورخ و روزنامه نگار انگلیسی است. اولین کتاب او با نام "فرزندان استالین" در لیست کوتاه جایزه کتابهای گاردین 2008، جایزه اورول برای نویسندگی سیاسی و جایزه فرانسه مدیسیس اترنج قرار گرفت. کتاب های وی به 28 زبان ترجمه شده است. وی رئیس دفتر سابق مسکو و استانبول برای مجله نیوزویک است.اوون متیوس سدر سال 2010 در آمریکا متولد شد. وی در مدرسه وست مینستر تحصیل کرد و در کریست چرچ، آکسفورد تاریخ مدرن را تحصیل کرد.
نکوداشت های کتاب ریچارد سورژ
[A] vivid biography… This exhaustive, crisply written portrait of “one of the greatest spies who ever lived” will fascinate espionage fans
بیوگرافی فوق العاده ... این پرتره جامع و کاملا صحیح از "یکی از بزرگترین جاسوسی که تاکنون زندگی کرده است" طرفداران جاسوسی را مجذوب خود خواهد کرد
Publishers Weekly Publishers Weekly

Fans of Alan Furst and similar authors will find this true-espionage story fascinating
طرفداران آلن فورست و نویسندگان مشابه این داستان جاسوسی واقعی را جذاب می دانند
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

Brilliant ... A clear-eyed, deeply researched and finely-judged portrait
درخشان ... پرتره ای دقیق ، عمیقا تحقیق شده و قضاوت دقیق
Saul David, Telegraph

قسمت هایی از کتاب ریچارد سورژ (لذت متن)
افسار انقلاب به سرعت از دست بانیان آن خارج شد. اکثریت اعضای این حزب نوظهور، بی اعتنا به مخالفت های لوکزامبورگ، از شرکت در انتخابات پیش رو سر باز زدند و همچون بلشویک ها که پیش از آن ها همین رفتار را پیشه کرده بودند ترجیح دادند به میانجی «فشاری که از خیابان ها وارد می شد» قدرت بگیرند. لوکزامبورگ و لیبکنشت اخطار دادند کارگران آمادگی در دست گرفتن دولت آلمان را ندارند. با وجود این، اسپارتاکیست های یک دنده در مرکز فرماندهی پلیس برلین گرد هم آمدند تا یک کمیته انقلابی موقت تشکیل دهند که خواستار اعتصاب عمومی و خیزش توده ها بود. نیم میلیون معترض به این خواسته پاسخ مثبت دادند، به خیابان های برلین ریختند، با پلاکاردهایی خطاب به قشون های سلطنتی که روی آن ها نوشته بود به روی هم میهنان خود آتش نگشایند.

این برآورد غلط به فاجعه ختم شد. واحد نیروی دریایی خلق، که انحلال قریب الوقوعش فاجعه ایام کریسمس را رقم زد، از پیوستن به شورش خودداری کرد. معترضان با قشون های ارتش که حتی یکی از یگان هایش به تانک ضبط شده انگلیسی مدل مارک ۴ مجهز بود و همین طور چریک های نیروی شبه نظامی و نوظهور راست گرا مواجه شدند. این یگان ها، موسوم به ارتش آزاد، تحت امر افسران مرتجعی بودند که سرسختانه با تسلیم آلمان در جنگ و بلشویسم مخالفت می کردند. آن ها در آینده دشمنان آشتی ناپذیر دولت وایمار و نیز هستهٔ مرکزی حزب نازی هیتلر شدند. دولت موقت، که برای بقای خود دست وپا می زد، به رغم تفاوت های ایدئولوژیکش با ارتش آزاد، فورا مصمم شد تا با آن پیمان ببندد. نماینده حزب سوسیال دموکرات، گوستاو نوسکه که اخیرا لقب «نماینده خلق در ارتش و نیروی دریایی» را به خود داده بود، فرمان اجرایی شبه نظامیان مرتجع را پذیرفت. گفت: «اگر شما بخواهید، برایتان سگ شکاری هم می شوم.»