کتاب گزیده نقدهای رابین وود

Excerpts from Robin Wood's Critical Essays
  • 10 % تخفیف
    29,000 | 26,100 تومان

  • موجود
  • انتشارات: ساقی ساقی
    نویسنده:
کد کتاب : 38342
مترجم :
شابک : 978-6006128290
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 448
سال انتشار شمسی : 1391
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 9 بهمن

معرفی کتاب گزیده نقدهای رابین وود اثر رابین وود

«گزیده نقدهای رابین وود» با گردآوری و ترجمه خوب و روان وحیدالله موسوی، این امکان را اکنون در اختیار ما قرار داده است، تا بار دیگر با خوانش نقدهای رابین وود، به بازبینی فیلم های مطرح در سینمای جهان روی بیاوریم.
انتخاب نقدهای رابین وود در این کتاب بر اساس تاریخ نوشته شدن آنهاست و نه براساس تاریخ ساخت فیلم ها، تا به این گونه خواننده کتاب بتواند گام به گام با سیر تحول فکری و کاری منتقد آشنا شود، با شمای کلی منتقدی که از سال های کودکی اش می گوید، از سال های تحصیل در کالج، تاثیر لیویس، تجربیات دوران جوانی، کنسرت ها، فیلم ها، تحولات فکری و بنیادین در زندگی اش، کلاس های درسش، دانشجویانش، تجربیات مختلف فیلم بینی، کاستی ها و نقایصش، نکته سنجی ها و توجه به جزییات، تاثیر فیلم ها و کتاب ها و موسیقی بر زندگی شخصی و روابطش، عملگرایی اش، دلالت های فرهنگی و سیاسی فیلم ها، نقد جامعه معاصر و شالوده سرمایه داری و پدرسالارانه آن، اتخاذ مناسب برای تحلیل و نقد فیلم ها و...
اینها و دیگر موارد ما را وا می دارد نقدهای رابین وود را بخوانیم تا با منتقدی بی نظیر، متعهد در قبال جامعه اش، محیط زیست، جنبش های دگراندیش، حقوق مدنی اقلیت ها و... آشنا شویم.
امکانی که به ما این دید را می دهد که جهان سینما را از دریچه نقدهای منتقدی صاحب نظر بهتر ببینیم؛ دیدنی برای جست و جوی «لذت آگاهی» در سینما و قصه هایش، برای درک بهتر واقعیت ها.

کتاب گزیده نقدهای رابین وود