کتاب خطی بر شن

A Line in the Sand
نقش منازعات بریتانیا و فرانسه در شکل گیری خاورمیانه
کد کتاب : 42203
مترجم :
شابک : 978-6004351089
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 504
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2011
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 4 خرداد

معرفی کتاب خطی بر شن اثر جیمز بر


در سال 1916 ، در اواسط جنگ جهانی اول ، دو نفر مخفیانه توافق کردند که خاورمیانه را بین خود تقسیم کنند.
سر مارک سایکس سیاستمداری بصیر بود. فرانسوا ژرژ پیکو یک دیپلمات با کینه. آنها از دریای مدیترانه تا مرزهای ایران در ماسه ای خط کشیدند و با هم "نقشه های" انگلیس از فلسطین ، ماوراالنهر و عراق و فرانسه در لبنان و سوریه و نقشه ی خاورمیانه را بازسازی کردند.
طی سی سال آینده ، داستان ناخوشایندی از خشونت و مانور سیاسی مخفیانه آشکار شد که در این کتاب از طریق بازیگران ستاره ی این مانور یعنی سیاستمداران ، دیپلمات ها ، جاسوسان و سربازان ، از جمله تی. لورنس ، وینستون چرچیل و چارلز دوگل نقل شده است.
جیمز بار با استفاده از مقالات محرمانه از بایگانی انگلیس و فرانسه ، جنگ پنهان و کشنده دسیسه جاسوسی و جاسوسی بین انگلیس و فرانسه برای حاکمیت بر خاورمیانه را به وضوح نشان می دهد و شیوه تکان دهنده ای را که سرانجام فرانسوی ها انتقام خود را نشان می دهند ، آشکار می کند.
Independent درباره ی کتاب خطی بر شن نوشته است:
"من کل کتاب را به طرز وحشتناکی اعتیاد آور دیدم "
The Spectator نیز چنین نوشته است:
"یکی از پاسخ های غیرمنتظره به خواندن این مطالعه ی استادانه ، حیرت از تلاشی است که انگلیسی ها و فرانسوی ها برای تضعیف دیگری انجام داده اند."
کتاب خطی (نقش منازعات بریتانیا و فرانسه در شکل گیری خاورمیانه ) بر شن را هما کریمی راد ترجمه کرده است. این کتاب توسط نشر اطلاعات منتشر شده است.

کتاب خطی بر شن

جیمز بر
جیمز بر (متولد 1976) نویسنده بریتانیایی آثار تاریخی در مورد خاورمیانه است. وی در حال حاضر یکی از اعضای مهمان کالج کینگ لندن است.بار تاریخ مدرن در کالج لینکلن آکسفورد خوانده است.