کتاب علم و دین

Issues in Science and Religion
کد کتاب : 42327
مترجم :
شابک : 978-9640100714
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 534
سال انتشار شمسی : 1394
سال انتشار میلادی : 1966
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 9
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب علم و دین اثر ایان باربور

بحث علم و دین و رابطه آن ها با یکدیگر از مباحثی است که از دیرباز مورد توجه دانشمندان و الهی دانان بوده است. رجوع به تاریخ، گواه این مطلب است که گرچه در اسلام و در بین مسلمانان این بحث چندان جدی نبوده; چون بین آموزه های الهیاتی اسلام و قرآن با داده های علمی تعارض اصیلی وجود نداشت، اما این بحث در جهان غرب و بین مسیحیان بسیار پررنگ و حساس بوده است، به گونه ای که در طی قرون متمادی هزینه های سنگینی برای این امر پرداخت شده است.
علم و دین کتابی است که در تطبیق فلسفه دین و به کندو کاو در روش های پژوهش در علم و دین، و رابطه انسان با طبیعت و رابطه خداوند با طبیعت و رهبردی که بویژه در سه قرن اخیر در حوزه علم و دین نسبت به این مسائل معمول بوده می پردازد.
این کتاب در 13 فصل به بررسی این مسائل می پردازد.

کتاب علم و دین

ایان باربور
ایان گِریِم باربور (Ian Graeme Barbour) پژوهشگر اهل ایالات متحده آمریکا در زمینه روابط بین دانش و مذهب بود.در پنجم اکتبر ۱۹۲۳ در پکن در چین به دنیا آمد و کودکی خود را در آنجا گذراند.تحصیلات خود را در رشته فیزیک در دانشگاه دوک در انگلستان و دانشگاه شیکاگو در آمریکا ادامه داد و دست آخر در سال ۱۹۵۰ با درجه دکتری از دانشگاه شیکاگو فارغ‌التحصیل شد. به سبب علاقه وافر به الهیات پس از گرفتن دکتری فیزیک به دانشگاه ییل رفت تا ظلّ نظام دانشگاهی مدرکی در الهیات کسب کند. عاقبت در سال ۱۹۵۶ موفق به دری...