کتاب استعاره هایی که با آن ها زندگی می کنیم

Metaphors We Live By
(به پیوست مقاله نظریه معاصر استعاره)
کد کتاب : 43571
مترجم :
شابک : 978-9644163906
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 394
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1980
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 11 خرداد

استعاره هایی که با آن ها زندگی می کنیم
Metaphors we live by
کد کتاب : 10981
مترجم : هاجر آقا ابراهیمی
شابک : 9789642246984
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 356
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1980
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 11 خرداد

معرفی کتاب استعاره هایی که با آن ها زندگی می کنیم اثر مارک جانسون

کتاب "استعاره هایی که با آن ها زندگی می کنیم" کتابی است از جورج لاکوف و مارک جانسون که در سال 1980 منتشر شد.این کتاب پیشنهاد می‌کند استعاره ابزاری است که افراد را قادر می‌سازد تا از آنچه در مورد تجربیات مستقیم فیزیکی و اجتماعی خود می‌دانند برای درک چیزهای انتزاعی‌تر مانند کار، زمان، فعالیت ذهنی و احساسات استفاده کنند.
استعاره مفهومی، و بررسی دقیق فرآیندهای اساسی، برای اولین بار در این کتاب به طور گسترده مورد بررسی قرار گرفت. از آن زمان، زمینه مطالعات استعاره در رشته بزرگ‌تر زبان‌شناسی شناختی به طور فزاینده‌ای توسعه یافته است، با چندین کنفرانس دانشگاهی سالانه، انجمن‌های علمی، و آزمایشگاه‌های تحقیقاتی که در حوزه موضوعی مشارکت دارند. برخی از محققان، مانند جرارد استین، برای توسعه ابزارهای تحقیق تجربی برای تحقیقات استعاره، از جمله روش شناسایی استعاره، یا MIP، کار کرده‌اند. در روانشناسی، ریموند دبلیو گیبز جونیور، استعاره و تجسم مفهومی را از طریق تعدادی آزمایش روانشناختی بررسی کرده است. سایر دانشمندان علوم شناختی، به عنوان مثال، ژیل فاوکونیر، موضوعاتی مشابه استعاره مفهومی را تحت عنوان «قیاس»، «آمیختگی مفهومی» و «ایده‌آستیزی» مطالعه می‌کنند.
استعاره های مفهومی در زبان در زندگی روزمره ما دیده می شود. استعاره های مفهومی نه تنها ارتباطات ما را شکل می دهند، بلکه نحوه تفکر و عمل ما را نیز شکل می دهند. در کار جورج لاکوف و مارک جانسون، استعاره‌هایی که با آن زندگی می‌کنیم (1980)، می‌بینیم که چگونه زبان روزمره پر از استعاره‌هایی است که ممکن است همیشه متوجه آنها نباشیم

کتاب استعاره هایی که با آن ها زندگی می کنیم

مارک جانسون
مارک ال جانسون (متولد 24 مه 1949 در کانزاس سیتی، میسوری) استاد شوالیه علوم و هنرهای لیبرال در گروه فلسفه دانشگاه اورگان است. وی به خاطر مشارکت در فلسفه تجسم یافته، علوم شناختی و زبان شناسی شناخته شده است که برخی از آنها همکاری خود را با جورج لاکف مانند استعاره هایی که با آنها زندگی می کنیم، انجام داده است. با این حال، او همچنین در موضوعات فلسفی مانند جان دیویی، امانوئل کانت و اخلاق مقالاتی منتشر کرده است.