کتاب تن انگاره

The Body Image Workbook for Teens
(کتاب کار برای نوجوانان) فعالیت هایی برای ایجاد تن‏ انگاره سالم در دختران در جهانی که افراد آن
کد کتاب : 45570
مترجم : مریم خلیلی نژاد
شابک : 978-6002007674
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 124
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2014
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب تن انگاره اثر جولیا تایلور

نوجوانی دوره پایان کودکی و آغاز پی ریزی پختگی در سه بعد زیستی، روانی و اجتماعی است. از آنجایی که در این دوران بروز علائم بلوغ بر رابطه فرد با محیط اطراف تأثیر شگرفی گذاشته و در فرد بحران هویتی ایجاد می کند و توجه فرد به ظاهر خویش جهت جلب توجه دیگران به اوج می رسد، یکی از معیارهای بهداشت و سلامت روانی که باید مورد توجه قرار گیرد، نگرش مثبت به جسم و رضایت از تصویر ذهنی از تن می باشد. تن انگاره را می توان یکی از مهم ترین مسائلی دانست که در دوره بلوغ فکر نوجوان را به خود مشغول می کند.
شما در این کتاب با تمرین های کاربردی مواجه خواهید شد که کمک می کنند مهم ترین مواردی که تن انگاره منفی را در پی دارند بشناسید. مواردی همچون مقایسه ها، خودگویی های منفی، دیدگاه های غیرواقع بینانه، رسانه ها، فشار خانواده و جامعه، کمال گرایی، روابط سمی با دوستان و ترس از پذیرفته نشدن توسط دیگران.

کتاب تن انگاره

جولیا تایلور
جولیا وی. تیلور، نویسنده کتاب Salvaging Sisterhood and Perfectly You است و از نویسندگان کتاب G.I.R.L.S است. (دختران در موقعیت های واقعی زندگی) و کتاب کار قلدری برای نوجوانان. تیلور به عنوان مشاور دبیرستان کار کرده است و علاقه دارد دختران را توانمند سازد تا در برابر انتظارات غیرواقعی رسانه ها ایستادگی کنند، ریسک های سالم داشته و روابط معناداری برقرار کنند.