کتاب انقلاب ناتمام اینشتین

Einstein's Unfinished Revolution
  • 80,000 تومان
  • تمام شد ، اما میاریمش 😏
  • انتشارات: معین معین
    نویسنده:
کد کتاب : 47398
مترجم : علی سمائی
شابک : 978-964-165257-1
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 303
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب انقلاب ناتمام اینشتین اثر لی اسمولین

ما انسان ها همواره در تشخیص مرز بین خیال و واقعیت مشکل داشته ایم. برای توضیح جهان داستان هایی می سازیم و چون قصه گو های ماهری هستیم، شیفته ی این داستان ها شده و بین تصور خود از جهان و خود جهان دچار اشتباه می شویم. این سردرگمی دانشمندان را به اندازه عامه ی مردم پریشان می کند اما در واقع تاثیر بیشتری بر ما (دانشمندان) می گذارد زیرا که در جعبه ابزار خود داستان هایی چنان قدرتمند داریم.
هر چه جهان طبیعی را بیشتر درک می کنیم و به سمت پدیده های کوچکتر و بنیادی تر حرکت می کنیم، موفقیت های ما موانع جدیدی بر سر راه پیشرفت های بعدی قرار می دهد. برای این که متوقف نشویم باید بین اطمینان موجه نسبت به قدرت دانش موجود و آگاهی حاد از این امر که حتی موفق ترین فرضیه های ما تا چه حد فرضی هستند، تعادلی برقرار کنیم. درس دشواری که باید بیاموزیم این است که ادراک ما تا حدی تحت تاثیر حقیقت قرار می گیرد و به طور کلی این ادراکات توسط مغز ما ساخته می شود تا جهان را فقط به همان شکلی ارائه کند که برای یافتن راه خود در طبیعت به آن نیاز داریم.

کتاب انقلاب ناتمام اینشتین

لی اسمولین
لی اسمولین (متولد 6 ژوئن 1955) یک فیزیکدان نظری آمریکایی، عضو هیئت علمی در موسسه پیرامون فیزیک نظری، استاد جانبی فیزیک در دانشگاه واترلو و عضو هیئت علمی فارغ التحصیل گروهفلسفه در دانشگاه تورنتو است.کتاب Smolin در سال 2006 "مشکل با فیزیک" نظریه رشته را به عنوان یک تئوری علمی مفید مورد انتقاد قرار داد.وی در تئوری گرانش کوانتومی، به ویژه رویکردی که به عنوان گرانش کوانتومی حلقه شناخته می شود، همکاری داشته است.وی مدعی است كه دو رویكرد اصلی برای گرانش كوانتومی، گرانش كوانتومی حلقه و نظریه رشته می ت...
دسته بندی های کتاب انقلاب ناتمام اینشتین