کتاب پا به پای نقد

Criticism
کد کتاب : 49878
شابک : 978-6004055802
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 674
سال انتشار شمسی : 1400
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 3 خرداد

معرفی کتاب پا به پای نقد اثر سید علی کاشفی خوانساری

کتاب حاضر مهم ترین اتفاقات ادبیات کودک و نوجوان ایران را در سال های 1358 تا 1377 شمسی به ویژه در عرصهٔ نقد و مباحث نظری مرور می کند.
نقــد در ایـن کتـــاب شامــل تمامــی فعالیــت های نظـــری،نوشته ها، اظهارنظرها و موضع گیری ها در بارهٔ ادبیات کودک و نوجوان است که کتاب های نظری، مقاله ها، تاریخ نگاری ها، قضاوت و بررسی ادبی، پژوهش، جشنواره ها، سمینارها، فهرست کتاب های مناسب، مطبوعات تخصصی و ... را در بر می گیرد و در هر سال به مهم ترین رویدادهای مهم ادبیات کودک در مجلات ادبی، نشریات عمومی، نشریات کودک و نوجوان، روزنامه ها و کتاب های نظری اشاره شده است.

کتاب پا به پای نقد

سید علی کاشفی خوانساری
سید علی کاشفی خوانساری (متولد ۲۲ بهمن ۱۳۵۰ در تهران) نویسنده، شاعر و روزنامه‌نگار ایرانی است. او سردبیر فصلنامهٔ نقد کتاب کودک و نوجوان و سروش نوجوان است. از جمله آثار برجستهٔ او می‌توان به روزنامه‌جات عهد بوق، دعواهای ادبی، لالایی‌های لالیلایی و سروده‌های پس از مرگ اشاره کرد.سید علی کاشفی خوانساری در سال ۱۳۵۰ در تهران به دنیا آمد. پدرش، سید رضا کاشفی، مترجم زبان آلمانی و از اعضای برجستهٔ انجمن اسلامی دانشجویان مقیم اروپا و مادرش، اقدس طیب، وکیل پایه یک دادگستری بود. ...