کتاب مجموعه کامل اشعار قیصر امین پور

Complete collection of poems
کد کتاب : 31134
شابک : 978-9641910534
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 571
سال انتشار شمسی : 1400
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 20
زودترین زمان ارسال : 20 تیر

مجموعه کامل اشعار قیصر امین پور
Complete collection of poems
کد کتاب : 5015
شابک : 978-9641914563
قطع : جیبی
تعداد صفحه : 612
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب مجموعه کامل اشعار قیصر امین پور اثر قیصر امین پور


"قیصر امین پور" یکی از مطرح ترین شاعران ایرانی بعد از انقلاب است که آثار او هم در میان مخاطبین عام و هم از دیدگاه صاحب نظران از مقبولیت و جایگاه برجسته ای برخوردار است. مجموعه های شعر منتشر شده توسط "قیصر امین پور" همواره با استقبال خوانندگان مواجه شده است و مرتبا مورد تجدید چاپ قرار می گیرد. شعر وی معتدل است و بر خلاف بسیاری از شاعران هم نسل و هم قطار خود، نه با جوش و خروش، بلکه با آرامش بر جان خواننده می نشیند و تاثیر خود را در ذهن و روح او اعمال می دارد. عاشقانه های "قیصر امین پور"، عاشقانه هایی روان و آرام هستند که نمایانگر طبع لطیف شاعر و آرامش درونی او می باشند.
قریحه ی شاعری "قیصر امین پور"، او را به حوزه های متنوعی از شعر فارسی سوق داده که تقریبا در تمام آن ها موفق بوده است. وی با وجود اینکه اهل ایجاد ساختار و فرم جدید در شعر نبوده، اما تسلطش به قالب های موجود در شعر فارسی، او را به یکی از موفق ترین شعرای پارسی سرا تبدیل ساخته است. او در غزل و رباعی شاعری چیره دست بوده و علاوه بر آن تصنیف ها و ترانه های به یاد ماندنی از وی به جا مانده اند. "قیصر امین پور" از پیشگامان شعر کودک و نوجوان نیز به حساب می آید و اشعار دلنشین او، در یاد و خاطره ی بسیاری از نوجوانان دیروز و جوانان امروز پابرجاست.
"مجموعه کامل اشعار قیصر امین پور"، شامل مجموعه ای از آثار منتشر شده به قلم وی هستند که از جمله ی آن ها می توان به "دستور زبان عشق"، "گل ها همه آفتابگردانند"، "آینه های ناگهان"، "تنفس صبح"، "منظومه ظهر روز دهم"، "به قول پرستو" و "مثل چشمه، مثل رود" اشاره کرد.

کتاب مجموعه کامل اشعار قیصر امین پور

قیصر امین پور
قیصر امین‌پور در ۲ اردیبهشت ۱۳۳۸ در گتوند منطقه بختیاری استان خوزستان به دنیا آمد. دوره راهنمایی و متوسطه خود را در مدرسه راهنمایی دکتر معین و آیت اله طالقانی دزفول گذراند و در سال ۱۳۵۷ در رشته پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شد، ولی پس از مدتی از تحصیل این رشته انصراف داد.قیصر امین‌پور، در سال ۱۳۶۳ بار دیگر اما در رشته زبان و ادبیات فارسی به دانشگاه رفت و این رشته را تا مقطع دکترا گذراند و در سال ۱۳۷۶ از پایان‌نامه دکترای خود با راهنمایی محمدرضا شفیعی کدکنی با عنوان «سنت و ن...
دسته بندی های کتاب مجموعه کامل اشعار قیصر امین پور
قسمت هایی از کتاب مجموعه کامل اشعار قیصر امین پور (لذت متن)
حسرت همیشگی حرف های ما هنوز ناتمام... تا نگاه می کنی: وقت رفتن است باز هم همان حکایت همیشگی! پیش از آنکه باخبر شوی لحظه ی عزیمت تو ناگزیر می شود آی... ای دریغ و حسرت همیشگی! ناگهان چقدر زود دیر می شود!

قطار می رود تو می روی تمام ایستگاه می رود ومن چقدر ساده ام که سال های سال در انتظار تو کنار این قطار رفته ایستاده ام و همچنان به نرده های ایستگاه رفته تکیه داده ام!

چشم ها پرسش بی پاسخ حیرانیها/ دستها تشنه ی تقسیم فراوانیها / با گل زم سر راه تو آذین بستیم/ داغهای دل ما ، جای چراغانیها/ حالیا دست کریم تو برای دل ما/ سرپناهی است در این بی سر و سامانیها/ وقت آن شد که به گل حکم شکفتن بدهی/ ای سرانگشت تو آغاز گل افشانیها/ فصل تقسیم گل و گندم و لبخند رسید/ فصل تقسیم غزل ها و غزلخوانیها/ سایه ی امن کسای تو مرا بر سر بس/ تا پناهم دهد از وحشت عریانیها/ چشم تو لایحیه ی روشن آغاز بهار/ طرح لبخند تو پایان پریشانیها