کتاب فلسفه جرم و مجازات

Philosophy of crime and punishment
کد کتاب : 53361
مترجم :

شابک : 978-6007826591
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 305
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2015
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب فلسفه جرم و مجازات اثر الهام رحیموف

در این کتاب، مشکلات بنیادین علم حقوق جزا در ارزیابی و استنباط وقوع جرم و مجازات بررسی شده است. مولف از منظر فلسفی به علل و منشأ جرم، ماهیت مجازات، آیندۀ جرم و جزا پرداخته است.

مخاطبان این کتاب، پژوهشگران، دانشجویان دورۀ دکتری و استادان دانشکده‌های حقوق، مأموران پلیس، نظریه‌پردازان و متخصصین در حوزۀ حقوق جزا و همچنین فلاسفه، جامعه‌شناسان، روان‌شناسان و تمام علاقه‌مندان به حوزۀ مشکلات مبارزه با جرم و جرم‌شناسی در نظر گرفته شده‌اند.
اثر حاضر، ادامۀ تحقیقات پروفسور الهام رحیموف در پیداکردن پاسخ به سوالات بنیادین حقوق کیفری در باب جرم و مجازات است. پیش‌تر وی کتاب ارزشمندی تحت عنوان «جرم و مجازات» (مسکو، ۲۰۱۲) منتشر کرده است.
عنوان کتاب حاضر، «فلسفه جرم و مجازات»، به پیچیدگی‌های مسأله ای اشاره می‌کند که مولف درصدد مطالعه و تشریح آن است. سوالاتی که مولف در پی یافتن پاسخ آنها بوده، ازاین‌قرار است: «مفهوم جرم ورای قوانین جزایی چیست؟ علل و منشأ رفتار مجرمانۀ انسان چیست؟ ماهیت مجازات چیست؟ از کجا نشأت گرفته است؟ چرا و به چه دلیل مجازات می‌کنند؟ چه کسی را و چگونه مجازات می‌کنند؟ حق مجازات متعلق به چه کسی است و چه کسی چنین حقی را به او داده است؟ آیا به طور کل، مجازات برای جامعه لازم است و آیندۀ آن چگونه است؟».

کتاب فلسفه جرم و مجازات

دسته بندی های کتاب فلسفه جرم و مجازات