کتاب دانه در عشق می شکفد

Grain Bloom in love
ما دانه ایم؛ حیف است در دانه گی بمیریم و درخت را تجربه نکنیم. ما باید شکوفه ها و گل هامان را به تماشا بنشینیم، و عطر نفس هامان را در باغ زندگی بپراکنیم؛ تنها بدین طریق است که احساس رضایت و خرسندی خواهیم کرد.
کد کتاب : 5358
شابک : 978-6001180644
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 424
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 2012
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2

معرفی کتاب دانه در عشق می شکفد اثر مسیحا برزگر

کتاب «دانه در عشق می شکفد» نوشته ی «مسیحا برزگر» است. در بخشی از کتاب آمده است: «تنهایی/ تمرکز در خویشتن/ فراغت از نیاز شدید به دیگری/ آسودگی/ و انس با خویشتن است/ تنهایی، سعادتی ست ماندگار/ ابتدا در جان خویش ریشه بدوان/ آنگاه با دیگران رابطه برقرار کن/ تنها در این صورت است که می توانی داشته هایت را/ با دیگران سهیم شوی/ دوست بداری/ و شادمان باشی/ تنها در این صورت است که می توانی آواز خویش را/در هستی طنین انداز کنی/ دست بیفشانی و آنگاه که لحظه ها می گذرند و می روند/ با حسرت به پشت سر خویش نگاه نکنی/ و از رفتن شان تأسف نخوری/ عاشق باش، اما از عشق خود، بند نساز/ مهم آن است که دلی عاشق داشته باشی/ معشوق اگر رفت، بگو/ رو، چه باک! که عشق هست/اگر شالوده ی استوار بصیرت را نداشته باشی/ هر عشق تازه ای، دیر یا زود/برایت کابوسی دهشتناک خواهد شد/ هنر تنها بودن را بیاموز/ هنر با تنهایی، سعادتمند بودن را بیاموز/ آنگاه هر چیز امکان پذیر خواهد شد.» کتاب حاضر را انتشارات «ذهن آویز» منتشر کرده و در اختیار مخاطبان قرار داده است.

کتاب دانه در عشق می شکفد

مسیحا برزگر
مسیحا برزگر زاده‌ی تهران است؛ خیابان حافظ، خیابان ابوسعید ابوالخیر.او ایران و زبان فارسی را بزرگ‌ترین موهبت‌های الهی زندگیش می‌داند.برزگر بیش و پیش از هر چیز خدا را دوست دارد، و خود را با همه‌چیز و همه‌کس یگانه می‌داند.رازورزی را بیشتر از حل مسائل دوست دارد.مسیحا ستایشگر عشق، خنده، و زندگی‌ست.می‌گوید: مدام چشم‌هایم را می‌شویم تا از نو ببینم. ساده زندگی می‌کند، و سبک گام برمی‌دارد.آرام است و اهل هیاهو نیست. کتاب را و کنجی دنج را ...
قسمت هایی از کتاب دانه در عشق می شکفد (لذت متن)
درخت، هنگامی به کمال رسیده است که به گل نشسته باشد؛ یعنی آن هنگام که بهار می آید و درخت، قلب معطّر خود را در رنگ و رایحه و شور و سرمستی می ریزد، و به تماشا می گذارد. درخت، هنگامی به مقصد خویش رسیده است که در باد و باران و آفتاب، با موسیقی نرم برگ هایش، به رقص درآید. تو نیز، باید به قله های بلند خویشتن برسی.