کتاب به جستجوی بهار

In Search of Spring
کد کتاب : 54414
مترجم :
شابک : 978-6007293331
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 440
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2014
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 4 خرداد

معرفی کتاب به جستجوی بهار اثر زیتا کابلو باریتو

این کتاب ماجرایی را توصیف می‌کند که در بستر تاریخی کودتای پینوشه بر علیه دولت دموکراتیک و مردمی آلنده در شیلی در 11 سپتامبر 1973 روی می‌دهد و تا سال‌های اخیر را نیز در بر می‌گیرد.
کتاب ماجرای تلاش سی ساله یک خواهر است تا حقایق مربوط به قتل برادرش به دست کاروان مرگ دولت پینوشه را پس از سی سال از سیاهی بیرون کشد و آشکار کند. این کتاب یک شهادت نیز هست. ارزش کار این خواهر نه فقط در تلاشش برای پاسخگو کردن دست کم یکی از جنایت کاران رژیم پینوشه در دادگاه، بلکه در شهادت‌هایی است که می‌گیرد. شهادت همراهان رژیم که کار خود را توجیه می‌کنند، شهادت قربانیانی که نمی‌دانند به کدامین گناه چنین درد و رنجی را متحمل شده‌اند. شهادت شاهدان از عدم تمکین یک نظامی از فرمان فرمانده جابرش، شهادتی درباره یک اعدامی که بر اساس آموزه‌های مسیحی قاتل خود را می‌بخشد و کشیشی که می‌ترسد و ملاحظه می‌کند و شهادت نمی‌دهد، همه‌ی این‌ها روایت‌هایی هستند که گاه اشک در چشمان مخاطب می‌آورند و گاه او را پر از حس انزجار می‌کنند.

کتاب به جستجوی بهار

زیتا کابلو باریتو
زیتا کابلو بارروتو (زاده 1950) استاد دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو (SFSU) در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا است. او کلاس های مداخله ایالات متحده در کشورهای دیگر، به ویژه بومی خود شیلی، تدریس می کند. زیتا که از مخالفان سرسخت شکنجه است، دو فیلم با این موضوع ساخته است. او به شدت با موضع جورج دبلیو بوش در برابر لایحه ضد شکنجه جان مک کین مخالف است. بوش به این لایحه اعتراض می کند زیرا از سیا معاف نیست. بی اعتنایی او به شکنجه ناشی از تجربه شخصی او در کودتای شیلی و به دنبال دیکتاتوری 17 ساله آگوستو پینوشه او...