کتاب دوشیزگان

The Maidens
کد کتاب : 55221
مترجم :
شابک : 978-6227383188
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 351
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2021
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 11 آبان

معرفی کتاب دوشیزگان اثر الکس میخائلیدس

«الکس مایکلیدیسس» که تا پیش از ورود به دنیای داستان نویسی، چند تجربه‌ی ناموفق در عرصه‌ی فیلم‌نامه نویسی داست، ناگهان با رمان «بیمار خاموش» به قله‌ی شهرت و موفقیت پرتاب شد. بیمار خاموش نخستین رمان او که سال 2019 به بازار آمد، تقریبا همه‌ی رکورد های رمان تریلر را جا‌به‌جا کرد و 52 هفته در صدر پرفروش های نیویورک تایمز ایستاد. اما مایکلیدیسس از این موفقین نترسید و خیلی زود دست به کار نوشتن رمان بعدی شد. «دوشیزگان» حتی پیش از آنکه منتظر شود همه‌ی نظر ها را به خود جلب کرده بود و بعد از انتشار نیز همان طور که انتظار می‌رفت، با اقبال زیادی رو‌به‌رو شد.

مایکلیدیسس در این رمان به شکل استادانه‌ای، عناصر جنایی را با اسطوره‌های یونانی و تحلیل های روانشناختی درهم آمیخته است و داستانی را روایت می‌کند که نمی توانید آن را رها کنید. و مثل رمان اولش در پایان داستان چنان غافلگیرتان می‌کند که لازم است مدتی بر صندلی بمانید و نفس عمیق بکشید.

کتاب دوشیزگان

الکس میخائلیدس
الکس مایکلیدس در قبرس از پدری یونانی قبرس و مادری انگلیسی به دنیا آمد. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد در ادبیات انگلیسی از دانشگاه کمبریج و کارشناسی ارشد در فیلمنامه نویسی از انستیتوی فیلم آمریکا در لس آنجلس است. بیمار خاموش اولین رمان او است.وی از سال 1987 عضو کمیته مرکزی حزب دموکرات (قبرس) و از سال 1976 عضو کمیته جوانان و کمیته محلی لارناکا و همچنین عضو کمیته مطالعاتی حزب دموکرات است.