کتاب سفر به سرزمین نور

Travel to the land of light
این کتاب سفرنامه حج شهید آوینی می باشد.
کد کتاب : 5856
شابک : 978-6009296330
قطع : خشتی
تعداد صفحه : 32
سال انتشار شمسی : 1392
سال انتشار میلادی : 2014
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 5 آبان

معرفی کتاب سفر به سرزمین نور اثر مرتضی آوینی

سفر به سرزمین نور عنوان کتابی است از سید مرتضی آوینی که در 32 صفحه و توسط انتشارات واحه در سال 1393 به چاپ رسیده است. موضوع اصلی این کتاب قطعه های ادبی است. نیز در بازار کتاب موجود می‎باشد. از سید مرتضی آوینی، کتاب های گنجینه آسمانی(واحه)، رستاخیز جان(واحه)، آغازی بر یک پایان(واحه)، نیز در بازار کتاب موجود می‎باشد.

کتاب سفر به سرزمین نور

مرتضی آوینی
سید مرتضی آوینی (معروف به کامران) (زادهٔ ۲۱ شهریور ۱۳۲۶ در شهر ری - درگذشتهٔ ۲۰ فروردین ۱۳۷۲ در فکه) کارگردان فیلم مستند و روزنامه‌نگار حوزهٔ فرهنگی اهل ایران بود. مجموعه فیلم‌های مستند تلویزیونیِ او دربارهٔ جنگ ایران و عراق با نام روایت فتح شناخته‌شده‌است.تحصیلات ابتدایی و متوسطهٔ خود را در شهرهای زنجان، کرمان و تهران به پایان رساند. او از کودکی با هنر انس داشت. شعر می‌سرود، داستان و مقاله می‌نوشت و نقاشی می‌کرد.آوینی در سال ۱۳۴۴ به عنوان دانشجوی معماری وار...
قسمت هایی از کتاب سفر به سرزمین نور (لذت متن)
نور در عالم، هر چه هست از سوختگان است که برون می تابد، و دل تا در راه عشق نسوزد کجا نور یابد، که نور در این عالم هر چه هست از سوختگان است. شمع می سوزد و نور می بخشد و پروانه که نور را باز می شناسد، بی پروا دل به سوختن می سپارد و جان بر سر این معرفت می نهد. و از همین است که او را «پروا، نه» خوانده اند، چرا که او را از سوختن پروایی نیست.