کتاب عمو جان استالین

Uncle John Stalin
کد کتاب : 6022
شابک : 9786220100195
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 158
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 22 تیر

معرفی کتاب عمو جان استالین اثر ابرهیم رها

داستان «عموجان استالین» درباره مردی است که توهم توطئه شدیدی دارد و با همین نگاه هم به سراغ تحلیل جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ می رود. این کتاب ۲۲ فصل دارد و نگارشش تابستان ۹۷ به پایان رسیده است. هر شوتی که در مسابقات جام جهانی زده می شود یا هر گلی که به ثمر می رسد، با همان نگاه توهم توطئه ای تفسیر می شود. مرد قصه این کتاب از دروازه بانی بیرانوند تا بازی سردار آزمون، گزارشگری عادل فردوسی پور، کارلوس کی روش مربی تیم ملی ایران و هنرپیشه هایی که درباره مسابقات جام جهانی نظر داده اند، به همه بدبین است...

کتاب عمو جان استالین

ابرهیم رها
‌علی میرمیرانی نویسنده‌ی ایرانی، متولد بیستم آبان‌ماه ۱۳۵۰ است.او با پنج اسم قلم زده، با سه اسم جایزه برده و با دو اسم کتاب می‌نویسد. هر کدام از این اسامی نثری مجزا، قلم، دیدگاه و اهداف مجزایی دارند. شاخص‌ترین نام مستعار او «ابراهیم رها» است که پس از 22 سال به واسطه‌ی فضای مجازی مجبور به رونمایی از آن شد.علی میرمیرانی در حوزه‌های داستان‌نویسی، طنزنویسی، فیلمنامه‌نویسی، مطبوعات و برنامه‌سازی تلویزیونی سابقه‌ی درخشانی دارد.
قسمت هایی از کتاب عمو جان استالین (لذت متن)
فیفا دو پنالتی برای مراکش نگرفت و پرتغال یک بر صفر مراکش را برد. می پرسید چرا؟ چون رونالدو بچه ی پنجمش دو ماه دیگر به دنیا می آید از کسی که او را عقد نکرده. البته بچه های قبلی از کسانی بوده که کلا معلوم نیست که بوده اند! به هرحال این توطئه ی دیگری است در راه ترویج این جور خاک تو سری ها، جایزه اش هم همین برد برابر مراکش! اروگوئه یک بر صفر عربستان را برد و استرالیا با دانمارک یک یک کرد. برای چنین بازی هایی حتا تحلیل استعماری مان هم نمی آید! نیمار مدل موهایش را عوض کرد و توبه نمود و نتیجتا دو بر صفر بردند. این نشان می دهد حرکت برادران ما در صدا و سیما و نشان ندادن موهای بلند پویول پیام خود را به جهانیان رسانده و اثرات مثبت آن در حال عیان شدن است. یکی همین نیمار که گل هم زد ای آفرین بر صداوسیما.