کتاب او بازگشته است

Look Who's Back

  • 10 % تخفیف
    قیمت : 45,000 | 40,500 تومان
  • موجود
  • انتشارات: نگاه نگاه
    نویسنده:

مشخصات کتاب او بازگشته است
مترجم :
شابک : 978-9643518752
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 392
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2012
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 25 مهر

نامزد دریافت جایزه ی Independent Foreign Fiction سال 2015

معرفی کتاب او بازگشته است اثر تیمور ورمش

کتاب «او بازگشته است» که اینک ترجمۀ آن تقدیم خوانندگان فارسی زبان می شود، در سال 2012 در نمایشگاه کتاب فرانکفورت عرضه شد و خیلی زود به مقام اول لیست مشهور نشریۀ اشپیگل دست یافت. از این اثر فقط در آلمان حدود یک میلیون نسخه کتاب و بیش از سیصدهزار نسخۀ الکترونیکی و صوتی به فروش رسیده است. حق ترجمۀ کتاب هم به 38 زبان داده شده است. انتشارات باستای لوبه حقوق مربوط به ساختن فیلمی را از روی این کتاب به موسسۀ برلینر میتوس فیلم واگذار کرده و در حال حاضر تیمور ورمش در حال بازنویسی فیلم نامه است. کتاب هجویه ای تلخ و گزنده از زنده شدن مجدد هیتلر در تابستان 2011 است، جایی که او را به عنوان یک بازیگر به رسمیت می شناسند و برنامه ای تلویزیونی در اختیارش می نهند تا به نشر افکار خود و عوام فریبی بپردازد. کتاب «او بازگشته است» هجویه ای دربارۀ به سخره گرفتن افکار عمومی و تأثیر رسانه های عمومی در تغییر نگرش افراد، حتی در جامعه ای پیشرفته چون آلمان است. میشائل تسوکوس دربارۀ آن نوشته: «کتابی فوق العاده است، باورکردنی نیست که چگونه آدم پس از خواندن چند صفحه شروع به مشاهده و تحلیل مسائل از دید آدولف هیتلر می کند.»

اشترن دربارۀ آن آورده: «از یک سو بی نهایت بامزه است، زیرا این مرد طرز سخن گفتن دیکتاتور را بی نقص بیان می کند. از طرف دیگر، خنده به سرعت در گلوی آدم گیر می کند.»

کتاب او بازگشته است

تیمور ورمش
تیمور ورمشدر سال 1967 در نورنبرگ آلمان پا به جهان نهاده است، مادرش آلمانی بود و پدرش تبار مجاری داشت. او در دانشگاه ارلانگن سیاست و تاریخ خواند و سپس به‌عنوان روزنامه‌نگار به کار پرداخت، تا سال 2001 برای نشریات ابندسایتونگ و اکسپرس شهر کلن مطلب می‌نوشت و پس از آن هم برای نشریات زیادی کار کرده است. تا سال 2009 به‌عنوان نویسندۀ پشت پرده، چهار کتاب منتشر کرد و دو کتاب دیگر او در حال آماده شدن است.