کتاب سرمایه در سده بیست و یکم

Capital in the Twenty-First Century
کد کتاب : 637
مترجم :
شابک : 978-600-376-225-1
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 888
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 2013
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 1 اردیبهشت

سرمایه در قرن بیست و یکم
Capital in the Twenty-First Century
کد کتاب : 38901
مترجم :

شابک : 978-6007033432
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 904
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2013
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب سرمایه در سده بیست و یکم اثر توماس پیکتی

چه عواملی در انباشت و توزیع سرمایه تأثیرگذارند؟ سؤالاتی در مورد سِیر تکاملی و بلندمدت نابرابری، انباشت سرمایه و چشم اندازهای رشد اقتصادی در مرکز توجه علم اقتصاد سیاسی قرار می گیرند. اما به دلیل عدم وجود اطلاعات کافی و الگوهای قابل اتکا، پیدا کردن جواب های قانع کننده برای این سؤالات بسیار سخت بوده است. توماس پیکتی در کتاب سرمایه در سده بیست و یکم، مجموعه ای منحصر به فرد از اطلاعاتی دقیق را مورد بررسی و تحلیل قرار می دهد و پرده از الگوهای اصلی اقتصادی و اجتماعی برمی دارد. یافته های او در این کتاب، چارچوب های نظریه پردازی در مورد ثروت و نابرابری اجتماعی را تغییر خواهد داد. کتاب سرمایه در سده بیست و یکم، اثری بدیع، بلندپروازانه و جامع است که درک مخاطبین خود از تاریخ اقتصاد و شرایط اقتصادی در دنیای امروز را دگرگون خواهد ساخت.

کتاب سرمایه در سده بیست و یکم


ویژگی های کتاب سرمایه در سده بیست و یکم

جزو لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز

نامزد جایزه Kirkus

توماس پیکتی
توماس پیکتی، زاده ی 7 می 1971، اقتصاددان و نویسنده ای فرانسوی است.پیکتی در محله ی کلیشی در پاریس به دنیا آمد. او در سال 1991 از اتحاد جماهیر شوروی بازدید کرد و همین سفر کافی بود تا او را به مسائلی چون کاپیتالیسم، دارایی های خصوصی و تجارت علاقه مند سازد.پیکتی در رشته های ریاضیات و علم اقتصاد تحصیل کرد و در سن بیست و دو سالگی به خاطر نوشتن رساله ای در مورد توزیع ثروت، موفق به کسب مدرک دکترا و جایزه ی بهترین رساله ی سال شد.او پس از کسب مدرک دکترا، مدتی در موسسه ی تکنولوژی ماساچوست به تدریس مشغول...
نکوداشت های کتاب سرمایه در سده بیست و یکم
A sweeping study of wealth in the modern world.
پژوهشی کامل و جامع درباره ی ثروت در دنیای مدرن.
Publishers Weekly Publishers Weekly

The year’s most popular and controversial book.
محبوب ترین و جنجال برانگیزترین کتاب سال.
Sunday Times Sunday Times

A seminal work on capitalism.
اثری جریان ساز در مطالعه ی کاپیتالیسم.
Financial Express

قسمت هایی از کتاب سرمایه در سده بیست و یکم (لذت متن)
رشد اقتصادی جدید و پخش دانش و شناخت، توانسته است گریز از آن فروپاشی را که مارکسیسم پیش بینی کرده بود ممکن سازد؛ اما نتوانسته است ساختارهای عمیق سرمایه و نابرابری را، تغییر دهد ، یا به هر حال آنها را آنقدر تغییر نداده است که در دهه های خوش بینانه پس از جنگ جهانی دوم تصوّر آن می رفت.

هنگامی که نرخ بازده سرمایه به طور مداوم از نرخ رشد تولید و درآمد بیشتر باشد، همانگونه که در سده نوزدهم اتفاق افتاد و کاملا محتمل به نظر می آید که در سده بیست و یکم هم دوباره همین امر روی دهد، سرمایه داری به طور خودبه خود نابرابری های بی ضابطه و غیر قابل دفاعی را ایجاد می کند که ارزش های مبتنی بر شایسته سالاری را که جوامع دموکراتیک بر آن مبتنی هستند، از بنیاد تباه می سازد و از میان می برد.

سرمایه، جمع کل دارایی های غیر انسانی که بتوان در یک بازار صاحب شد و مبادله کرد، است. سرمایه، شامل کلیه اشکال ملک واقعی (از جمله مستغلات مسکونی) و سرمایه ی مالی و حرفه ای (زمین و ساختمان یک کارخانه یا موئسسه، زیر ساختار، ماشین آلات، امتیاز نامه ی اختراع و غیره) است که توسط شرکت ها و دستگاه های اداری استفاده می شود.