کتاب روان درمانی در عمل

The practice of psychotherapy
کد کتاب : 62807
مترجم :
شابک : 978-6001762918
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 352
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1954
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 15 آذر

معرفی کتاب روان درمانی در عمل اثر کارل گوستاو یونگ


کتاب روان درمانی در عمل مقالات یونگ را در مورد سوالات کلی درمان تحلیلی و تحلیل رویا گرد هم می آورد. همچنین حاوی تشابه بسیار جالب او بین پدیده های انتقال و فرآیندهای کیمیاگری است.
انتقال با استفاده از مجموعه ای از تصاویر نمادین نشان داده و تفسیر می شود و پیوند بین روان درمانگر و بیمار تابعی از میل جنسی خویشاوندی است. لیبیدوی خویشاوندی به دور از آسیب شناسی در تأثیرات خود، نقش اساسی در کار فردیت و ایجاد جامعه ای ارگانیک بر اساس پیوند روانی اعضای آن با یکدیگر و با ریشه های خود دارد.
سی.جی. یونگ می گوید:
"هدف من ایجاد یک حالت روانی است که در آن بیمار من شروع به آزمایش با طبیعت خود می کند - حالتی از سیالیت، تغییر و رشد که در آن هیچ چیز بیرونی ثابت و ناامیدکننده نیست.
بررسی فصلنامه ویرجینیا درباره ی این کتاب نوشته است:
"یک آغازگر عالی برای قدردانی از سهم یونگ در تفکر روانشناختی."
در بخشی از کتاب آمده است:
"بدون این آزادی و حاکمیت بر سرنوشت خود هیچ جماعت واقعی وجود ندارد و باید گفت که بدون چنین جماعتی حتی فرد آزاد و از خود مطمئن نمی تواند در بلند مدت به شکوفایی برسد. گذشته از این، افراد مستقل بهترین خدمت را به منفعت عمومی می کنند. این که انسان ها امروزه از بلوغ لازم برای چنین تصمیمی برخوردارند یا خیر، مسئله دیگری است. از سوی دیگر راه حل هایی که با شدت و حدت از رشد طبیعی پیشی می گیرند، و بر انسان تحمیل می شوند، به همان اندازه جای پرسش دارند. نمی توان در بلندمدت واقعیات طبیعت را نقض کرد. آن ها مانند آب در همه چیز نفوذ و نشت می کنند، و هر سیستمی را که به حسابشان نیاورد، تضعیف کرده و دیر یا زود ساقط می کنند اما مرجع مقتدری که سیاست مداری اش آن قدر خردمندانه است که آزادی کافی را به بازی طبیعت، که روح بخشی از آن است، بدهد، نباید بیم زوال زودهنگام داشته باشد."

کتاب روان درمانی در عمل

کارل گوستاو یونگ
کارل گوستاو یونگ، زاده ی 26 جولای 1875 و درگذشته ی 6 جون 1961، روانپزشک، فیلسوف و نویسنده ای سوئیسی بود که به خاطر فعالیت هایش در روانشناسی و ارائه ی نظریاتش تحت عنوان «روان شناسی تحلیلی» شناخته می شود. یونگ در کسویل سوییس متولد شد. او در جوانی مجذوب علم و فلسفه شد و دانشگاه بازل برای تحصیل در رشته ی پزشکی به او بورس داد. یونگ پس از مدتی به عضویت انجمن مناظرات دانشگاه درآمد. او بیش از دو سال در جلسات احضار روح شرکت می کرد چرا که این جلسات را موضوعی برای تحقیقات خود در نظر می گرفت. یونگ دوران ...
قسمت هایی از کتاب روان درمانی در عمل (لذت متن)
اگرچه اکتساب آگاهانه فردیت با سرنوشت طبیعی انسان سازگار است، هدف کلی او نیست. احتمالا خلق توده ای آشفته از انسان های منفرد نمی تواند هدف تعلیم و تربیت انسان باشد. چنین چیزی خیلی شبیه آرمان اذعان نشده فردگرایی افراطی خواهد بود که اساسا چیزی بیش از واکنشی مهلک به جمع گرایی به همان اندازه بیهوده نیست. برخلاف همه این ها فرایند طبیعی فردیت زاینده ی آگاهی از جماعت انسانی است، دقیقا به این دلیل که ما را از ناخودآگاه که همه انسان ها را به هم پیوند داده و بین آن ها مشترک است، آگاه می کند. فردیت با خود بودن و هم زمان با بشریت بودن در یک لحظه واحد است، چون خود بخشی از بشریت است. همین که فرد به این شیوه در خود امنیت خاطر یافت، تضمینی برای این وجود دارد که تجمیع سازمان یافته افراد در دولت حتی در یک مرجع مسلط بزرگ تر، دیگر به جای تشکیل توده ای گمنام به شکل گیری یک جماعت آگاه بیانجامد. شرط اجتناب ناپذیر برای این آزادی آگاهانه انتخاب و تصمیم گیری فردی است.