کتاب سرنوشت زنان و دختران

Lives of Girls and Women
کد کتاب : 700
مترجم :
شابک : 978-600-404-077-8
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 348
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 1971
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

آلیس مونرو برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 2003

معرفی کتاب سرنوشت زنان و دختران اثر آلیس مونرو

کتاب سرنوشت زنان و دختران، مجموعه داستان های کوتاه نوشته ی آلیس مونرو است. تمامی داستان های این مجموعه به زندگی یک کاراکتر می پردازند و از همین رو، برخی از منتقدان، این کتاب را نوعی رمان در نظر می گیرند. دل جردن در مزرعه ی پدرش زندگی می کند و تنها همراهانش، یک دوست خانوادگی عجیب و غریب و برادر بداخلاقش است. زمانی که او زمان بیشتری را در شهر سپری می کند، دور و برش را زنان مختلفی احاطه می کنند: مادرش، زنی شکاک و مستبد که به کشاورزان محلی، کتاب های دایره المعارف می فروشد؛ همکار مادرش، زنی سرزنده و شاداب به نام فرن داگرتی؛ و بهترین دوستش، نائومی، که به همراه او دوران سخت و پر از سردرگمیِ نوجوانی را سپری می کند. دل جردن با گذر زندگی و کسب تجاربی از عشق، تولد و مرگ با جنبه های تاریک و روشن زنانگی رو به رو می شود.

کتاب سرنوشت زنان و دختران

آلیس مونرو
آلیس آن مونرو، زاده ی 10 جولای 1931، نویسنده ی داستان کوتاه اهل کانادا است که در سال 2013، جایزه ی نوبل ادبیات را از آن خود کرد.مونرو در وینگهام اونتاریو به دنیا آمد و نویسندگی را در نوجوانی آغاز کرد. او اولین داستانش را در سال 1950 و همزمان با تحصیل در رشته ی زبان انگلیسی و روزنامه نگاری در دانشگاه اونتاریوی غربی به انتشار رساند.مونرو در سال 1951 دانشگاه را ترک کرد و با همکلاسی اش، جیمز مونرو، ازدواج کرد. آن ها ابتدا به غرب ونکوور و در سال 1963 به ویکتوریا نقل مکان کردند. مونرو در این شهر، م...
نکوداشت های کتاب سرنوشت زنان و دختران
An insightful, honest book.
کتابی متفکرانه و صادقانه.
Goodreads

Munro has an unerring talent for uncovering the extraordinary in the ordinary.
مونرو، استعدادی خطاناپذیر در کشف موضوعات خارق العاده در اتفاقات عادی دارد.
Newsweek Newsweek

Munro's mastery is deftly expressed in this portrait of everyday life.
در این اثر که زندگی روزمره را به تصویر می کشد، تسلط و مهارت مونرو به خوبی نمایان است.
Guardian Guardian

قسمت هایی از کتاب سرنوشت زنان و دختران (لذت متن)
در او چیزی را حس کردم که زنان در مردان احساس می کنند؛ چیزی بسیار لطیف، آشکار، ظالمانه و بی معنی. هیچ وقت عواقب درگیر شدن با آن را به جان نمی خریدم.

چهره ی او در نظر من، همه ی احتمالات بی رحمی و مهربانی، غرور و افتادگی، خشونت و عدم وابستگی را داشت. هیچ وقت چیزهای بیشتری نسبت به بار اولی که او را ملاقات کردم، در چهره اش ندیدم، چرا که آن موقع همه چیز را دیدم.

اما امیدوارم از مغرت استفاده کنی. از مغرت استفاده کن. حواست پرت نشود. به محض آن که دچار این اشتباه شوی و حواست پرت آدمی شود، زندگی ات دیگر هیچ وقت از آن تو نخواهد بود.