کتاب عشق جایش تنگ است

My Best Stories
  • 13,000 تومان

  • تمام شد ، اما میاریمش 😏
  • انتشارات: قطره قطره
    نویسنده:
کد کتاب : 701
مترجم :
شابک : 978-600-119-790-1
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 176
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 2009
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : ---

آلیس مونرو برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 2013

معرفی کتاب عشق جایش تنگ است اثر آلیس مونرو

کتاب عشق جایش تنگ است، مجموعه ای دست چین شده از داستان های کوتاه آلیس مونرو است که به انتخاب خود او به عنوان داستان های مورد علاقه اش در این کتاب جای گرفته اند. این داستان ها بر اساس زمان نوشته شدن مرتب شده اند و به خوبی می توانند نشان دهنده ی سیر تغییر و تحولات یکی از برترین نویسندگان داستان های کوتاه در عصر حاضر باشند. طیف موضوعات داستان های این مجموعه بسیار گسترده است؛ به عنوان نمونه، یکی از داستان ها به مخاطب نشان می دهد که دنیای عاشقانه ی پایان های خوش چقدر می تواند خیالی و دور از ذهن باشد؛ داستانی دیگر با انتقال مخاطب به زمان های مختلف در گذشته و آینده، قواعد و قوانین مرسوم داستان سرایی را در هم می شکند و داستان دیگری از این مجموعه، به تغییرات گسترده ی زندگی در گذر زمان و عمر می پردازد.

کتاب عشق جایش تنگ است

آلیس مونرو
آلیس آن مونرو، زاده ی 10 جولای 1931، نویسنده ی داستان کوتاه اهل کانادا است که در سال 2013، جایزه ی نوبل ادبیات را از آن خود کرد.مونرو در وینگهام اونتاریو به دنیا آمد و نویسندگی را در نوجوانی آغاز کرد. او اولین داستانش را در سال 1950 و همزمان با تحصیل در رشته ی زبان انگلیسی و روزنامه نگاری در دانشگاه اونتاریوی غربی به انتشار رساند.مونرو در سال 1951 دانشگاه را ترک کرد و با همکلاسی اش، جیمز مونرو، ازدواج کرد. آن ها ابتدا به غرب ونکوور و در سال 1963 به ویکتوریا نقل مکان کردند. مونرو در این شهر، م...
نکوداشت های کتاب عشق جایش تنگ است
Alice Munro is among the major writers of English fiction of our time.
آلیس مونرو، جزو نویسندگان برجسته ی داستان های انگلیسی در زمانه ی ماست.

The authority she brings to the page is just lovely.
توانایی و تسلطی که مونرو بر روی کاغذ می آورد، بسیار دوست داشتنی است.
Elizabeth Strout

Her work felt revolutionary when I came to it, and it still does.
آثار او در زمانی که با آن ها مواجه شدم، انقلابی و پیشگامانه بود، و هنوز هم هست.
Jhumpa Lahiri

قسمت هایی از کتاب عشق جایش تنگ است (لذت متن)
آواز خواندن او، حصاری میان دنیای درون ذهنش و دنیای بیرون بود، حصاری میان جسمش و یورش بی رحمانه ی ستارگان.

ما زندگی سختی داشتیم اما نمی دانستیم... ما قدرت داشتیم... تو قدرت دگرگونی و تغییر داری، زمانی که ترس و اشتیاق وجودت را فرا گرفته و هیچ چیز نمی تواند در زندگی ات مهم نباشد. قدرتی که هیچ وقت فکر از دست دادنش به سرت نمی زند چون که هیچ وقت نمی دانستی آن را داری.

اگر می خواستم این را برایت بفرستم، به کجا باید می فرستادم؟ وقتی به نوشتن آدرس کامل روی پاکت نامه فکر می کنم، انگار فلج می شوم. فکر کردن به این که تو در همان جای قبلی اما این بار، بدون من داری به زندگی ات ادامه می دهدی، بیش از اندازه دردناک است.