کتاب توتوچان

Totto-Chan: The Little Girl at the Window
دخترکی آن سوی پنجره
کد کتاب : 711
مترجم :
شابک : 978-964-185-257-5
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 196
سال انتشار شمسی : 1393
سال انتشار میلادی : 1981
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 16 مرداد

جزو لیست کتاب هایی که به بیشترین زبان های دنیا ترجمه شده اند

معرفی کتاب توتوچان اثر تتسوکو کورویاناگی

کتاب توتوچان (دخترکی آن سوی پنجره)، مجموعه ای جذاب از خاطرات دوران کودکی نویسنده است که به مدرسه ای ایده آل در توکیو در زمان جنگ جهانی دوم می پردازد. آموزش و یادگیری در این مدرسه با سرگرمی، آزادی و عشق آمیخته بود و از واگن های جدا شده ی قطار به جای کلاس های درس استفاده می شد. مؤسس و مدیر این مدرسه ی رویایی، مردی به نام سوساکو کوبایاشی بود که اعتقاد راسخی به آزادی بیان و عمل دانش آموزان داشت. توصیفات فوق العاده جذاب نویسنده از این مدرسه، خیلی سریع دل مخاطبین بیشماری در سنین مختلف را به دست آورد و کتاب توتوچان (دخترکی آن سوی پنجره) را با فروشی میلیونی تنها در سال اول، به یکی از تأثیرگذارترین عناوین ادبی ژاپن تبدیل کرد.

کتاب توتوچان

تتسوکو کورویاناگی
تتسوکو کورویاناگی، زاده ی 9 آگوست 1933، بازیگر، مجری و نویسنده ی ژاپنی است.کورویاناگی در توکیو به دنیا آمد. او پس از سپری کردن دوران مدرسه به کالج موسیقی توکیو رفت و رشته اش را اپرا انتخاب کرد چرا که قصد داشت خواننده ی اپرا شود. با این حال، کورویاناگی پس از فارغ التحصیلی به سوی بازیگری و برنامه های تلویزیونی کشیده شد و در این عرصه به موفقیت های بزرگی دست یافت. تتسوکو کورویاناگی در سال 1975 و با شروع برنامه ی تلویزیونی خودش در ژاپن به شهرت رسید.
نکوداشت های کتاب توتوچان
Sensitive, delicate, poetic.
پراحساس، پرظرافت و شعرگونه.
Library Journal Library Journal

Totto-chan has reminded millions of Japanese what children think education should be.
توتوچان به میلیون ها ژاپنی یادآوری کرده که کودکان تمایل دارند آموزش چگونه باشد.
International Herald Tribune

A delightful look into a different manner of education.
نگاهی لذت بخش به شیوه ای متفاوت از آموزش.
Hindu

قسمت هایی از کتاب توتوچان (لذت متن)
دلیل نگرانی مادر آن بود که با آن که توتوچان تازه مدرسه را شروع کرده بود، اخراج شده بود. اخراج شدن از کلاس اول را تصور کنید! این موضوع درست یک هفته قبل اتفاق افتاد. معلم مدرسه به دنبال مادر توتوچان فرستاده و مستقیما سر اصل مطلب رفته بود: «دختر شما نظم کلاس را به هم می زند، باید از شما بخواهم تا او را به مدرسه ی دیگری ببرید.» معلم زیبا و جوان آهی کشید و گفت: «واقعا توانم تمام شده است.»

مدیر گفت که از داشتن چشم اما ندیدن زیبایی، داشتن گوش اما نشنیدن موسیقی، داشتن عقل اما آگاه نشدن از حقیقت، داشتن قلبی که هرگز نتپیده پس هرگز نسوخته، باید ترسید.

اما در این شکی وجود ندارد که بچه ها، حس شوخ طبعی ذاتی دارند. آن ها هر چه قدر هم که کم سن و سال باشند، وقتی چیزی واقعا خنده دار باشد، همیشه آن را می فهمند.