کتاب دیگر در خانه پسرک هفت صندلی بود

There were seven more chairs at the boy's house

مشخصات کتاب دیگر در خانه پسرک هفت صندلی بود
شابک : 9789643627089
قطع : خشتی
تعداد صفحه : 36
سال انتشار شمسی : 1389
سال انتشار میلادی : 2010
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 24 مهر

معرفی کتاب دیگر در خانه پسرک هفت صندلی بود اثر احمدرضا احمدی

«دیگر در خانه ی پسرک هفت صندلی بود» داستانی بسیار ساده و شیرین است نوشته ی «احمد رضا احمدی» شاعر و نویسنده ی شهیر معاصر که با تصویر گری های جالب و منحصر به فرد «راشین خیریه» همراه شده است. داستان در مورد پسرکی است که متوجه می شود هر یک از صندلی های خانه شان متعلق به یکی از اعضای خانواده است و تصمیم می گیرد برای خود صندلی تازه ای مهیا کند. احمدی در موخره ی کتاب می نویسد: «این قصه حکایت دو نسل است با سلیقه های متفاوت».

در خانه ی پسرک شش صندلی بود. صندلی اول و قدیمی ترین آن به پدر بزرگ تعلق داشت و به ترتیب صندلی های قدیمی و کمی قدیمی و قدیمی و خیلی نو و نو متعلق به سایر افراد خانواده یعنی مادر بزرگ، پدر، مادر، خواهرو برادر او بود. پسرک اجازه نداشت روی صندلی آنان بنشیند.

او نمی دانست چه کند چون هرجا می نشست به او می گفتند که این صندلی تو نیست، تا اینکه در یک روز جمعه و بارانی از پدر بزرگش پرسید چرا همه صندلی دارند و او ندارد. پدر بزرگ علت را برای او توضیح داد. پس آن دو با هم به بازار رفتند و چوب برای ساختن صندلی خریدند و یک صندلی نو ساختند. حالا دیگر پسرک هم یک صندلی داشت. او بر روی صندلی تازه اش و پدر بزرگ هم بر روی صندلی خیلی قدیمی اش نشستند و هردو از پنجره به باران نگاه کردند.

داستان حکایتی از دو نسل است و با وجود آن که بین آن ها فاصله ی زیادی است و سلیقه های متفاوت دارند ولی دل هایشان به هم نزدیک است و به آسانی با هم ارتباط برقرار می کنند و به تفاهم می رسند. ارزش گذاشتن به خواسته افراد ولو کوچکترین فرزند خانواده و به حساب آوردن او و بیان رابطه عاطفی بین این دو نسل از ویژگی های کتاب است که با تکرار رفتارها و گفتارها بیان می شود.

کتاب دیگر در خانه پسرک هفت صندلی بود

احمدرضا احمدی
احمدرضا احمدی (زاده ۳۰ اردیبهشت ۱۳۱۹ در کرمان) شاعر و نمایشنامه‌نویس و نقّاش ایرانی است.آشنایی عمیق او با شعر و ادبیات کهن ایران و شعر نیما دستمایه‌ای شد تا حرکتی کاملاً متفاوت را در شعر معاصر آغاز و پی‌ریزی کند. از بیست سالگی به‌طور جدی به سرودن شعر پرداخت. وی نخستین مجموعه شعرش را با عنوان طرح در سال ۱۳۴۰ منتشر کرد که توجه بسیاری از شاعران و منتقدان دهه ۴۰ را جلب کرد. وی همچنین آثاری در ادبیات کودک و نوجوان دارد.احمدرضا احمدی بنیان‌گدار سبک موج نو در دهه ۱۳۴۰، در شع...