کتاب سور بز The Feast of the Goat


  • قیمت : ۴۵,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

معرفی کتاب سور بز اثر ماریو بارگاس یوسا

ایران کتاب ایران کتاب

کتاب سور بز، رمانی نوشته ی ماریو بارگاس یوسا است که داستان پایان یک حکومت و تولد یک دموکراسی تحریف شده را روایت می کند. اورانیا کابرال که در تمام عمرش با احساسی از ترس و پوچی رو به رو بوده، به محل تولد خود، جمهوری دومینیکن بازمی گردد خود را دوباره در دل اتفاقات سال 1961 می یابد؛ زمانی که پایتخت هنوز شهر تروخیو نام داشت و یک پیرمرد، افسار زندگی سه میلیون انسان را در دست گرفته بود. رافائل تروخیو، دیکتاتوری فاسد که مردم کشورش به او لقب بز داده بودند، کشور را با باج گیری و خشونت اداره می کند. اما اوضاع دارد از کنترل تروخیو خارج می شود چرا که توطئه ای علیه او در حال شکل گیری است و نیروهایی انقلابی نیز شورش خود را بر علیه او آغاز کرده اند.

خرید و معرفی کتاب خواندنی سور بزمشخصات کتاب سور بز
قطع :رقعی
شابک :978-964-405-203-3
وزن :800
تعداد صفحه :624
سال انتشار شمسی :1388
سال انتشار میلادی :2000
سری چاپ :4

ویژگی ها کتاب سور بز

ماریو بارگاس یوسا برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 2010

فیلمی بر اساس این کتاب در سال 2005 ساخته شده است.

نکوداشت های کتاب سور بز
A fierce, edgy and enthralling book.
کتابی قدرتمند، پیشگامانه و جذاب.
New York Times New York Times

Darkly comic, poignant, admirable and horrifying.
گزنده، تحسین برانگیز، دلهره آور و با طنزی تاریک.
Los Angeles Times Los Angeles Times

With the publication of The Feast of the Goat, Vargas Llosa reassumes his place as one of the world's most important contemporary novelists.
یوسا با انتشار سور بز، مهر تأییدی بر جایگاه خود به عنوان یکی از مهم ترین رمان نویسان معاصر جهان می زند.
USA Today USA Today

بخش هایی از کتاب سور بز (لذت متن)
سیاست مدار نباید برای تصمیماتش پشیمان باشد، او هیچ وقت از هیچ کار پشیمان نشده بود. آن دو تا اسقف را زنده زنده جلوی کوسه ها می انداخت، بعد مرحله ای از مناسک صبحگاهی اش را شروع می کرد که همیشه با ذوق و شوق واقعی به آن می پرداخت و این به خاطر یادآوری رمانی بود که در جوانی آن را خوانده بود، تنها رمانی که به آن فکر کرده بود.

هیچ وقت درک نکردی که چطور می شود تحصیل کرده ترین آدم های دومینیکن، روشنفکر های مملکت، حقوق دان ها، پزشک ها که اغلب فارغ التحصیل بهترین دانشگاه های ایالات متحده و فرانسه بودند، آدم های حساس، فرهیخته و باتجربه، خوب خوانده، صاحب فکر که قاعدتا باید شامه تیزی برای شناخت هر چیز مسخره ای داشته باشند، آدم های بااحساس و باوجدان اجازه می دادند آن طور وحشیانه ازشان سوء استفاده بشود.

هر که با شمشیر زندگی کند، با شمشیر هم می میرد.