کتاب احیای مرگ

The revival of death
کد کتاب : 74388
مترجم : رضا تسلیمی طهرانی
شابک : 978-9644891625
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 396
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 1994
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 20 تیر

معرفی کتاب احیای مرگ اثر تونی والتر

آیا مرگ، هراسی جهانی است که به عقیده بسیاری از متخصصان علوم اجتماعی تنها از راه منابع سنتی اجتماع، دین و آیین می‌توان با آن مقابله کرد؟ یا مرگ موضوعی است که شخص پسامدرن می‌تواند آن را تعریف کند و به شیوه‌های بی‌شماری با آن مواجه شود؟
هنگامی که شیوه‌های سنتی و رویه‌های پزشکی مدرن نمی‌تواند تجربه محتضران و سوگواران را معنادار کند، شیوه خاصی از سخن گفتن در مورد مرگ در حال احیا شدن است.
احیای مرگ، اقتدار نهایی را نه در اعمال سنتی و نه در تخصص پزشکی، بلکه در «خود فرد» جستجو می‌کند. احیای مرگ تاکید می‌کند که افراد درک خاص خویشتن را از مرگ دارند و مردن، احتضار، سوگواری و عزاداری را « به شیوه خودشان» انجام می‌دهند.

کتاب احیای مرگ

تونی والتر
تونی والتر استاد مطالعات مرگ در دانشگاه بث( University of Bath ) است. وی پیش از آن یک نویسنده‌ی آزاد و استاد دانشگاه ریدینگ ( University of Reading ) بوده است. والتر دارای مدرک دکترا از دانشگاه آبردین و در حال حاضر سردبیر ژورنال Mortality و رئیس مرکز مرگ و جامعه( Centre for Death & Society ) است. وی از اواخر دهه‌ی 80 تحقیقات خود را بر روی جامعه‌شناسی مرگ، مردن، عزاداری، مراسم ترحیم و انواع اعتقادات به زندگی پس از مرگ متمرکز کرده است. والتر همچنین مقالات بسیاری در رابطه با ب...