کتاب موسیقی کره

Music in Korea
کد کتاب : 77181
مترجم : زینب محفوظی
شابک : 978-9648772920
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 246
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2011
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 21 خرداد

معرفی کتاب موسیقی کره اثر دانا لی کوان

علیرغم جایگاه دیرینه‌ی کره به عنوان قدرت فرهنگی شاخص در آسیای شرقی، این کشور همچنان سهم اندکی در متون موسیقی جهان داراست. موسیقی کره نخستین کتاب تک جلدی است که به طور موجز به معرفی موضوعی موسیقی کره می‌پردازد. متاسفانه فرهنگ و موسیقی غنی این منطقه اغلب تحت‌الشعاع جوّ سیاسی بی‌ثبات آن قرار گرفته است.
بر اساس کار میدانی گسترده‌ای که توسط نویسنده‌ی کتاب خانم دانا لی کوان صورت گرفته است، مصاحبه با نوازنده‌ها، گزارشات عینی از اجراها، و توضیحات واضح و صریح در جای جای کتاب به چشم می‌خورد. نویسنده برای بررسی منطقه و شباهت‌ها و تفاوت‌های رسوم مختلف آن از سه موضوع بهره می‌برد: کره به عنوان منطقه‌ای دارای نقش فراملی در آسیای شرقی، اشتراکات موسیقی کره‌ای و سیاست‌های فرهنگی، و حفظ هویت غنی فرهنگی از طریق پیوستگی موسیقایی و زیبایی‌شناختی. هر یک از این موضوعات در بررسی رسوم موسیقایی کلاسیک کره و توسعه‌ی آن در دوران معاصر به کار گرفته شده است. متن کتاب به همراه یک سی‌دی هشتاد دقیقه‌ای از نمونه‌های موسیقی، حاوی تمرین‌های شنیداری متعددی است که دانشجویان را عملا و به شکلی فعال با موسیقی درگیر می‌کند.

کتاب موسیقی کره

دانا لی کوان
دانا لی کُوان (Donna Lee Kwon) دانشیار Ethnomusicology در دانشگاه کنتاکی است و به عنوان هماهنگ کننده بخش موسیقی شناسی و Ethnomusicology فعالیت می کند.