کتاب دونده مادرزاد

Born to Run
کد کتاب : 80788
مترجم : نادی صبوری
شابک : ‏‫‭978-9643062620
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 320
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2009
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 12 مهر

نامزد جایزه بهترین کتاب غیرداستانی گودریدز سال 2009

معرفی کتاب دونده مادرزاد اثر کریستوفر مک دوگال

دونده مادرزاد، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 2009 در امریکا، اثری است که در آن خواننده با سفر ماجراجویانه‌ روزنامه‌نگاری امریکایی که به دویدن علاقمند است همراه می‌شود. سیر و سلوک مک‌دوگال در دنیای دویدن از آسیب پای او آغاز می‌شود و به جهانی اسرارآمیز و باورنکردنی، محل زندگی بومیان مکزیک، بهترین دوندگان طبیعی روی زمین ختم می‌شود. خواننده در طول این کتاب با ابعاد کمتر شنیده شده زندگی ابرستارگان دوی استقامت مثل اسکات جورک آشنا می‌شود. داستان باورنکردنی مک‌دوگال، روزنامه نگار برنده جایزه و دونده اغلب مجروح، نه تنها ذهن شما را درگیر می‌کند، بلکه الهام‌بخش بدنتان است، چرا که متوجه می‌شوید شما، در واقع همه ما، برای دویدن به دنیا آمده‌ایم. اما ماجرا به اینجا هم ختم نمی شود. این داستان واقعی نه رمان است، نه کتابی ورزشی، و نه انگیزشی. در عین حال این کتاب هم رمان است، هم کتابی ورزشی/بیوگرافی و هم اثری که سخت است بگویید بعد از خواندنش تغییری در انگیزه‌های شما ایجاد نشده است.
کتاب دونده مادرزاد پر از شخصیت‌های باورنکردنی، دستاوردهای ورزشی شگفت‌انگیز، علوم پیشرفته و مهم‌تر از همه، الهام‌بخش است. یک ماجراجویی حماسی که با یک سوال ساده آغاز شد: چرا پای من درد می‌کند؟ و در جستجوی پاسخ، کریستوفر مک‌دوگال به راه می افتد تا قبیله‌ای از بزرگترین دوندگان جهان را پیدا کند و اسرار آن‌ها را بیاموزد، و در این روند به ما نشان می‌دهد که هر چیزی که گمان می‌کردیم درباره دویدن می‌دانیم اشتباه است.

کتاب دونده مادرزاد

کریستوفر مک دوگال
کریستوفر مک دوگال (متولد 1962) نویسنده و روزنامه نگار آمریکایی است. او بیشتر به خاطر کتاب متولد شده برای دویدن: یک قبیله پنهان، سوپرورزشکاران و بزرگترین مسابقه ای که جهان هرگز ندیده است در سال 2009 شناخته شده است. او همچنین برای Esquire، The New York Times Magazine، Outside، Men's Journal و New York نوشته است و یکی از سردبیران مجله Men's Health بود.