کتاب فن نواختن پیانو

On Piano Playing
کد کتاب : 81905
مترجم : بهزاد تاهباززاده
شابک : 979-0241451426
قطع : خشتی
تعداد صفحه : 296
سال انتشار شمسی : 1393
سال انتشار میلادی : 1982
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 12 بهمن

معرفی کتاب فن نواختن پیانو اثر گیورگی ساندور

کتاب"فن نواختن پیانو " نوشته گیورگی ساندور با ترجمه بهزاد تاهباززاده و ویرایش و بازنویسی کمال پورتراب با موضوع آموزش و روشهای نوازندگی پیانو و در حیطه موضوعی حرکت، صداو بیان موسیقایی منتشر شده است.
ترجمه و ویرایش این کتاب طبق گفته مترجم 9 سال پیش به انجام رسیده است."فن نواختن پیانو" شامل سه بخش است، بخش اول شامل مباحثی از قبیل هماهنگی، استقلال و وابستگی متقابل انگشتان، فشار، وزن، تنش، سازوکار اجرایی انسان ونیز شرح نسبتا کاملی از ساز پیانو است.بخش دوم به شرح الگوهای اصلی حرکت چون گامها اختصاص دارد. بخش سوم نیز شامل مطالب بسیار متنوعی است و 9 فصل را دربرمی گیرد. در این بخش به مباحثی مانند شرح پدالهای پیانو و طریقه استفاده از آنها ونیز مسایل تنی و روانی اجرا مورد بحث قرار گرفته است.

کتاب فن نواختن پیانو

گیورگی ساندور
گیورگی ساندور (György Sándor) (زاده ۲۱ سپتامبر ۱۹۱۲ – درگذشته ۹ دسامبر ۲۰۰۵) پیانیست و نویسنده مجارستانی بود.ساندور در بوداپست به دنیا آمد. او در آکادمی لیست در بوداپست زیر نظر بلا بارتوک و زولتان کودالی تحصیل کرد و در سال 1930 به عنوان یک نوازنده شروع به کار کرد. او در دهه 1930 به عنوان نوازنده کنسرت تور برگزار کرد و در سال 1939 اولین حضور خود را در سالن کارنگی انجام داد. او شهروند آمریکا شد و در آن فعالیت کرد. سپاه سیگنال ارتش و اطلاعات و خدمات ویژه از 1942 تا 1944.