کتاب دختر آقای خوشبین

The Optimist's Daughter
کد کتاب : 825
مترجم :
شابک : 978-600-98197-0-6
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 152
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1972
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 16 آذر

برنده ی جایزه ی جایزه ی پولیتزر داستان سال 1973

معرفی کتاب دختر آقای خوشبین اثر یودورا ولتی

کتاب دختر آقای خوشبین، رمان برنده ی جایزه پولیتزر، نوشته ی یودورا ولتی است که نخستین بار در سال 1972 انتشار یافت. این رمان، داستان زنی جوان به نام لورا مک کلوا را روایت می کند که پس از گذشت سال ها، به جنوب بازگشته تا در کنار پدر رو به احتضار خود باشد. لورا پس از مرگ پدر به همراه مادرخوانده ی خود به شهری کوچک در می سی سی پی، جایی که او در ان جا بزرگ شده بود، می رود. این نقل مکان در زندگی لورا، سرنوشت ساز خواهد بود و او خانه ی قدیمی کودکی اش، به درکی نو از گذشته، خود و والدینش دست می یابد.

کتاب دختر آقای خوشبین

یودورا ولتی
یودورا آلیس ولتی، زاده ی 13 آپریل 1909 و درگذشته ی 23 جولای 2001، نویسنده ی آمریکایی بود.ولتی در می سی سی پی به دنیا آمد. مادر او معلم بود و همین مسئله باعث شد یودورا خیلی زود به خواندن کتاب و ادبیات علاقه مند شود.او در دانشگاه ویسکانسین به تحصیل در رشته ی ادبیات انگلیسی پرداخت و بعد از آن و با پیشنهاد پدر، رشته ی تبلیغات و بازاریابی را در دانشگاه کلمبیا ادامه داد. ولتی اولین اثر خود را در سال 1936 و در مجله ای ادبی به چاپ رساند و در سال 1973 برای نوشتن رمان دختر آقای خوشبین، موفق به کسب جایز...
نکوداشت های کتاب دختر آقای خوشبین
Small in scope but profound in its implications.
موجز اما با مفاهیمی ژرف.
New York Times New York Times

Beautifully written and moving.
تکان دهنده و با نثری زیبا.
Amazon Amazon

Welty's greatest achievement.
بزرگترین موفقیت ولتی.
Thoughtco

قسمت هایی از کتاب دختر آقای خوشبین (لذت متن)
زندگی اش، زندگی هر کسی، هیچ نبود مگر تسلسل عشق در آن.

رودخانه درست در پایین پایشان بود. قایق از مه درآمد و آن ها وارد آن شدند. همه ی چیزهای جدید در زندگی قرار بود به همین شکل سر برسند.

فانتزی های مردن، ممکن بود عجیبتر از فانتزی های زندگی کردن نباشد. جان به در بردن شاید عجیب ترین فانتزی در میان همه ی آن ها باشد.