کتاب دکامرون

The Decameron
کد کتاب : 109841
مترجم :
شابک : ‏‫‭978-6225231863‬
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 644
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 1353
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 6 مهر

دکامرون
The Decameron
کد کتاب : 856
مترجم :
شابک : 978-964-5676-10-8
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 884
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1353
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب دکامرون اثر جووانی بوکاچیو

کتاب دکامرون، مجموعه ای از داستان های کوتاه نوشته ی جووانی بوکاچیو است که اولین بار در سال 1353 میلادی عرضه شد. این کتاب، مجموعه ای سرگرم کننده از صد قصه ای است که پس از و در واکنش به ظهور طاعون به نگارش درآمدند. این داستان ها در خانه ای خارج از شهر فلورانس توسط ده مرد و زن نجیب زاده ای روایت می شوند که قصد دارند از طاعون و خطرات آن بگریزند. بوکاچیو با روایت قصه هایی فوق العاده هیجان انگیز در مورد افرادی با زندگی ها و رفتارهای کاملا متفاوت و متنوع، مهارت و تسلط خود در داستان سرایی را به رخ همگان می کشد. کتاب دکامرون در کنار آثاری چون کمدی الهی اثر دانته، در زمره ی بزرگترین آثار ادبی ایتالیا قرار می گیرد.

کتاب دکامرون


ویژگی های کتاب دکامرون

جزو لیست برترین کتاب های تاریخ ادبیات به انتخاب انجمن کتاب نروژ

فیلم هایی بر اساس این کتاب در سال های مختلف ساخته شده است.

جووانی بوکاچیو
جووانی بوکاچیو، زاده ی 16 ژوئن 1313 و درگذشته ی 21 دسامبر 1375، یکی از چهره های برجسته ی تاریخ ادبیات ایتالیا است. او را در کنار دانته یکی از اصلاح گران زبان ایتالیایی می دانند. بوکاچیو همچنین از مقامات دولتی فلورانس بود و فضای بسیاری از داستان هایش در این شهر می گذرد.بوکاچیو، بنا به گفته ی خودش، قصه نویسی را از هفت سالگی آغاز کرد و در طول عمر خود شیفته ی مسافرت و تفحص در آداب و رسوم و روحیات مردم بود.او در جوانی به نجوم علاقه مند شد و مدتی به زبان یونانی این علم را آموخت تا این که به نویسندگ...
نکوداشت های کتاب دکامرون
The hilarious, bawdy, irreverent masterpiece of medieval Italy.
شاهکار خنده دار، بی تعارف و گزنده ی ایتالیا در قرون وسطی.
Barnes & Noble

It began the modern European narrative tradition.
این اثر، آغازکننده ی روش روایی اروپایی مدرن است.
Guardian Guardian

A towering monument of European literature.
یک بنای یادبود برجسته در ادبیات اروپا.
Penguin Random House Penguin Random House

قسمت هایی از کتاب دکامرون (لذت متن)
پییر و ویولانت که از همه جوانتر بودند و عشق نیز به آن ها بال و پر داده بود، آز آنان پیشی گرفته و به سرعت هر چه تمام تر به راه افتادند. سرعت حرکت آن ها به قدری زیاد بود که پس از چند دقیقه کاملا از همراهان دور شده و از نظر ناپدید گردیدند. ناگهان رعد و برق شدیدی آغاز شد و هوا طوفانی گردید و دانه های درشت تگرگ شروع به باریدن کرد. مادر ویولانت و خانم های دیگر برای پیدا کردن پناهگاهی به هر طرف دویدند و سرانجام به کلبه ای پناه بردند که زن و شوهری در آن سکونت داشتند.

بسیاری شیوه ی زندگی شان هرچه بود و در هر کجا که بودند، مبتلا می شدند. اینان پیش از این که بیمار شوند، سرمشق کسانی بودند که هنوز سالم مانده بودند؛ این بود که به حال خود رها شده بودند و هر کجا که بودند، تحلیل می رفتند.

چطور؟ مگر آدم وقتی مرده است، غذا هم می خورد؟ راهب پاسخ داد: آری، این غذا همان است که زنت امروز صبح به کلیسا فرستاده بود تا برایت دعای اموات بخوانند. خداوند خواسته است که این غذا هم اکنون در اینجا به تو پس داده شود.