کتاب درهم تنیده ، جوانک خیال باف ، موج گرفتگی

Shell shock, Thedreamy kid,The web
کد کتاب : 93669
مترجم :

شابک : 978-6001174957
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 104
سال انتشار شمسی : 1398
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 6 اردیبهشت

معرفی کتاب درهم تنیده ، جوانک خیال باف ، موج گرفتگی اثر یوجین اونیل

یوجین اونیل، نمایش‌نامه‌نویس شهیر آمریکایی، پدر معنوی ادبیات نمایشی شاخص آمریکا و همچنان از برجسته‌ترین نمایش‌نامه‌نویسان جهان به‌شمار می‌رود. او پیش از هر نمایش‌نامه‌نویس دیگرآمریکایی، واقع‌گرایی نمایشی را که آنتوان چخوف، هنریک ایبسن و آگوست استریندبرگ پیشگامانش بودند، به حوزه‌ی ادبیات نمایشی آمریکا وارد کرد.
سه نمایش‌نامه در هم‌تنیده، جوانک خیال‌باف و موج‌گرفتگی تک‌پرده هایی از یوجین اونیل هستند که هر یک از نقطه‌نظری ویژه و متفاوت، نگاهی به زندگی و اجتماع می‌اندازند.
درهم‌تنیده عنوان نخستین نمایش‌نامه است که اونیل در آن به موضوع اخلاق و ارزش‌های انسانی پرداخته و داستان را مغایر با ارزش‌های اخلاقی مورد‌ پسند جامعه و همچنین برخلاف عرف نمایش‌نامه‌نویسی نگاشته که همین گزینش شجاعانه و هوشمندانه تبدیل به یکی از ویژگی‌های خاص سبک نگارش او شده است.
جوانک خیال‌باف اولین نمایش‌نامه‌ای است که در آن اونیل به بازنمایی بخشی از مشاهداتش در خصوص فرهنگ سیاه‌پوستان آمریکا و شکل‌گیری قیام فرهنگی سیاهان می‌پردازد.
موج‌گرفتگی، همان‌طور که از نامش پیداست، به یکی از مخرب ترین تأثیرات میدان نبرد بر سلامت روح و روان سربازان در طول جنگ جهانی اول می‌پردازد.

کتاب درهم تنیده ، جوانک خیال باف ، موج گرفتگی

یوجین اونیل
یوجین گلدستون اونیل، زاده ی 16 اکتبر 1888 و درگذشته ی 27 نوامبر 1953، نمایشنامه نویس آمریکایی و برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات بود.اونیل در هتلی در منهتن نیویورک به دنیا آمد. او برای گذراندن دوران مدرسه، به مدرسه ی شبانه روزی و کاتولیک سنت آلویسیوس فرستاده شد و در آنجا، شرایط سختی داشت و تنها با خواندن کتاب های مختلف به آرامش می رسید.اونیل یک سال در دانشگاه پرینستون حضور یافت اما به دلایلی نامشخص، تحصیلات خود در این دانشگاه را رها کرد.اونیل پس از بهبودی از بیماری سل در سال 1912 تصمیم گرفت تا به ...
دسته بندی های کتاب درهم تنیده ، جوانک خیال باف ، موج گرفتگی