کتاب انسان کژگونه

The WEIRDest people in the world
دموکراسی؛برآیند پانزده قرن کژدیسی جوامع غربی
کد کتاب : 96721
مترجم :
شابک : 978-6003678033
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 880
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 2020
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 16 آذر

معرفی کتاب انسان کژگونه اثر ژوزف هنریچ

شاید شما هم کژگونه باشید. اگر در جامعه‌ای غربی، صنعتی و ثروتمند با نظام سیاسی دمکراتیک پرورش یافته اید هیچ بعید نیست روان‌شناسی عجیب و غریبی داشته باشید. کژگونه‌ها برخلاف بسیاری از مردمان جهان، همچنین برخلاف اغلب انسان‌هایی که تا کنون روی کره‌ی خاکی زیسته اند، انسان‌هایی به‌غایت فردباورند، به‌سادگی همرنگ جماعت نمی‌شوند، ذهنی تحلیلگر و انتقادی دارند و مدام مشغول ویژگی‌ها و توانمندی‌های خویش‌اند. آن‌ها طی چند قرن اخیر سراسر اروژت را در بر گرفتند، رنسانس و انقلاب صنعتی را رقم زدند، ثروتمند شدند و تدریج سلطه‌ی خود را بر جهان افکندند. اما چرا و چگونه؟
انسان کژگونه روایتی جسورانه و شکوهمند از هم‌فر گشت فرهنگ و روان‌شناسی و نهاد‌های برآمده از آن‌ها ارائه می‌کند که براساس آن می‌توان چرایی وضعیت سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشورهای متفاوت جهان را درک و تحلیل کرد. خواننده‌ی ایرانی بی‌شک پس از مطالعه‌ی این کتاب به خود جرات نخواهد داد درباره‌ی توسعه و ترقی ایران همانند گذشته بیندیشد.

کتاب انسان کژگونه

ژوزف هنریچ
ژوزف هنریچ (متولد 1968) استاد آمریکایی زیست شناسی تکاملی انسان در دانشگاه هاروارد است. هنریچ قبل از ورود به هاروارد، استاد روانشناسی و اقتصاد در دانشگاه بریتیش کلمبیا بود. او به این سؤال علاقه مند است که چگونه انسان ها از «پریمات نسبتاً غیرقابل توجهی در چند میلیون سال پیش به موفق ترین گونه در جهان تبدیل شدند» و چگونه فرهنگ تکامل ژنتیکی گونه ما را شکل داد.هنریش دارای مدرک لیسانس انسان شناسی و مهندسی هوافضا از دانشگاه نوتردام است که در سال 1991 به دست آورد. از سال 1991 تا 1993، او ب...