کتاب وقت ضیافت

Party time

مشخصات کتاب وقت ضیافت
مترجم :
شابک : 978-964-6900-41-7
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 24
سال انتشار شمسی : 1394
سال انتشار میلادی : 1991
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 10 اسفند

هارولد پینتر برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 2005

معرفی کتاب وقت ضیافت اثر هارولد پینتر

این نمایشنامه، تصویری تأثیرگذار و مرعوب کننده است از بی تفاوتی های سرزنش‌برانگیزِ طبقه ای خاص از اجتماع، از قساوتی که به واسطه ی فساد و مشکلات سیاسی در اعضای این طبقه ی اجتماعی به وجود آمده و از عقاید بی رحمانه و شبیه به هم آن ها. در ضیافتی باشکوه و پر زرق و برق، شخصی ثروتمند درباره ی کِلاب های حومه ی شهر و خانه های تابستانی حرف می زند در حالی که درست در زیر پای آن ها و در خیابان، نیرویی نظامی و بی رحم، از افراد ثروتمند در مقابل دردها و رنج های بی پایان مردم که از فقر، بدبختی و طردشدگی ناشی شده اند، محافظت می کند.

کتاب وقت ضیافت

هارولد پینتر
هارولد پینتر، زاده ی 10 اکتبر 1930 و درگذشته ی 24 دسامبر 2008، نمایشنامه نویس، فیلمنامه نویس، کارگردان و بازیگر انگلیسی بود.پینتر در محله ی هکنی در شرق لندن به دنیا آمد و بزرگ شد. او دوران مدرسه را در همین محله گذراند و در رشته های دوی سرعت و کریکت فعالیت می کرد. پینتر در همان دوران، در نمایش های مدرسه بازیگری می کرد و شعر می نوشت. او سپس به آکادمی سلطنتی هنرهای دراماتیک رفت اما دوره ی تحصیلی اش را کامل نکرد. بعد از آن، پینتر به آموزشگاه مرکزی تئاتر رفت و در تئاترهای رپرتوار در ایرلند و انگلی...
نکوداشت های کتاب وقت ضیافت
Pinter holds an undisputed place in the front ranks of contemporary playwrights.
پینتر، جایگاهی محکم در صف های پیشین نمایشنامه نویسان معاصر خود دارد.
Barnes & Noble

One of the most bitingly critical of Pinter’s plays.
یکی از گزنده ترین نمایشنامه های منتقدانه ی پینتر.
Prezi

Truly a fascinating play.
نمایشنامه ای به واقع شگفت انگیز.
Routledge

قسمت هایی از کتاب وقت ضیافت (لذت متن)
وقتی عده ای برای آرمان هایشان مبارزه می کنند، عده ای فقط مشت گره می کنند و حرف می زنند. تنها حرف... همیشه باقی آدم ها سرشان به روزمرگی هاشان گرم است. عده ای که می فهمند، سهمشان مکیدن تاریکیست.

زمانی که طوفان تمام می شود و شب از راه می رسد و ماه با تمام شکوه خود نمایان می گردد و فقط نوای دریا و امواجش باقی می ماند، می توان فهمید که خدا برای بشر چه می خواسته است، می توان فهمید که بهشت چیست.