سوزان کالینز

سوزان کالینز

سوزان مری کالینز، زاده ی 10 آگوست 1962، نویسنده ی تلویزیونی و رمان نویس آمریکایی است که بیشتر به خاطر مجموعه ی عطش مبارزه مشهور است.سوزان کالینز، دختر یک افسر نیروی هوایی و فارغ التحصیل دانشگاه هنرهای زیبای آلاباما است.در سپتامبر سال ۲۰۰۸ نشر اسکولاستیک کتاب عطش مبارزه را که نخستین کتاب این مجموعه بود به بازار عرضه نمود. کتاب تا حدود زیادی تحت تأثیر اسطوره ی یونانی تسئوس بود. الهام بخش دیگر کالینز پدرش بود که در نیروی هوایی کار می کرد و این سبب شده بود که کالینز درک بهتری از فقر و تنگدستی پیدا کند.دومین کتاب در سپتامبر سال ۲۰۰۹ عرضه شد و خط آتش نام گرفت. زاغ مقلد که سومین کتاب مجموعه بود در آگوست ۲۰۱۰ عرضه شد. طی ۱۴ ماه تنها در آمریکای شمالی یک و نیم میلیون کپی از کتاب اول و دوم چاپ شد. مجموعه ی عطش مبارزه برای ۶۰ هفته ی پیاپی در لیست پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز جایگاه نخست را داشت. شرکت فیلم سازی لاینزگیت در سال ۲۰۰۹ اعلام کرد که فیلمی از کتاب اول این سری به همین نام عطش مبارزه ساخته خواهد شد، که این فیلم در ماه مارس ۲۰۱۲ اکران عمومی گردید.کالینز با شوهرش و دو فرزندش در کنتیکات زندگی می کند و همچنین دو گربه ی وحشی دارد.

کتاب های سوزان کالینز

عطش مبارزه - 1


سفر شگفت انگیز گریگور


The Hunger Games


Catching fire


Mockingjay


عطش مبارزه: اشتعال


عطش مبارزه: زاغ مقلد


بیشتر بخوانید

ژانر فانتزی، پرورشگاه تخیل و خلاقیت

زمانی در تاریخ بشر، تمامی آثار ادبی به نوعی فانتزی به حساب می آمدند. اما چه زمانی روایت داستان های فانتزی از ترس از ناشناخته ها فاصله گرفت و به عاملی تأثیرگذار برای بهبود زندگی انسان تبدیل شد؟

درهای باز جهنم در داستان پادآرمان‌شهر

«داستان پادآرمان‌شهر» در قرن بیستم، ریشه در داستان های نویسندگانی دارد که به آرمان‌شهر باور داشتند. نویسندگانی مثل «اچ جی ولز» و «ویلیام موریس»

جهانی نو با پیوند ژانرهای علمی تخیلی و فانتزی

چه اتفاقی می افتد وقتی دو ژانر علمی تخیلی و فانتزی، و انتظارات متفاوتی که از آن ها داریم، در تار و پود یکدیگر تنیده شوند؟

در دنیای نوجوانی ساعت چند است؟

بیایید سوار بر قالیچه ای پرنده، بر فراز دنیاهایی پر از شگفتی به پرواز درآییم.