هرژه

هرژه

ژرژ پروسپر رمی، زاده ی ۲۲ مه ۱۹۰۷ و درگذشته ی ۳ مارس ۱۹۸۳، نویسنده و کاریکاتوریست بلژیکی بود که بیشتر به خاطر خلق ماجراهای تن تن مشهور است. این اثر مشهورترین اثر کمیک (داستان مصور) در تمام تاریخ و به ویژه در تاریخ اروپا است و به خاطر آن نام هرژه (ارژه) در سال ۲۰۰۳ به تالار مشاهیر کتاب های کمیک اضافه شد.هرژه، که در سال ۱۹۰۷ متولد شده بود، آموزش رسمی هنری ندیده بود، ولی پس از ترک مدرسه، ابتدا به عنوان گرافیست شروع به کار کرد و به دنبال آن از سال ۱۹۲۹ تا هنگام مرگش در سال ۱۹۸۳ به خلق ماجراهای تن تن مشغول بود. هرژه در اواخر عمرش شدیدا از مخلوقش، تن تن، زده شده بود و حتی در یک مرحله از تن تن به خاطر فشاری که در یک عمر هنری بر رویش گذاشته بود تنفر پیدا کرده بود! گفته می شود که وی گاه نقاشی هایی می کشید که به نوعی تنفرش را از تن تن بروز بدهد. یکی از معروف ترین آن ها نقاشی ای است که در آن تن تن را به صورت ارباب و خود هرژه را به شکل برده ی تن تن نشان می دهد!هرژه در ۳ مارس ۱۹۸۳ در بلژیک از دنیا رفت. با مرگ وی، آخرین کتاب تن تن به نام تن تن و هنر الفبا ناتمام ماند. هرچند هنرمندان مشهوری سعی در به پایان رساندن آخرین داستان تن تن کردند، اما نتیجه آنی نشد که طرفداران بی شمار تن تن در انتظارش بودند. بر طبق وصیت ژرژ، هیچ هنرمندی بعد از وی حق خلق داستان جدیدی از تن تن را نداشت، و درحقیقت با مرگ وی، مجموعه داستان های تن تن به پایان رسید.از دیگر آثار شاخص هرژه می توان به ماجراهای ژو، زت و ژوکو ‏(۱۹۳۶–۱۹۵۷)، کوییک و فلوپک ‏(۱۹۳۰–۱۹۴۰) و ماجراهای پوپول ‏(۱۹۳۴) اشاره کرد.

کتاب های هرژه

مجموعه کامل ماجراهای تن تن


مجموعه ماجراهای تن تن (1)


ماجراهای تن تن (22)


ماجراهای تن تن (9)


ماجراهای تن تن (8)


ماجراهای تن تن (6)


ماجراهای تن تن (11)


ماجراهای تن تن (12)


ماجراهای تن تن (17)


ماجراهای تن تن (۲)


ماجراهای تن تن (۳)


ماجراهای تن تن (4)


ماجراهای تن تن (1)


ماجراهای تن تن (16)


ماجراهای تن تن (7)


ماجراهای تن تن (19)


ماجراهای تن تن (15)


ماجراهای تن تن (13)


ماجراهای تن تن (20)


ماجراهای تن تن (21)


ماجراهای تن تن (18)


ماجراهای تن تن (10)


ماجراهای تن تن (14)


ماجراهای تن تن (23)


ماجراهای تن تن (24)


ماجراهای تن تن (۵)


دانشمند دیوانه


آتشفشان کاراماکو


جنون سرعت


دره کبری ها


مقصد نیویورک


بیشتر بخوانید

چگونگی خلق «شخصیت های کودک» در داستان ها

در این مطلب می خواهیم درباره ی چگونگی به تصویر کشیدن «شخصیت های کودک» در داستان ها صحبت کنیم و درک بهتری را از ویژگی های آن ها به دست آوریم.

ژانر فانتزی، پرورشگاه تخیل و خلاقیت

زمانی در تاریخ بشر، تمامی آثار ادبی به نوعی فانتزی به حساب می آمدند. اما چه زمانی روایت داستان های فانتزی از ترس از ناشناخته ها فاصله گرفت و به عاملی تأثیرگذار برای بهبود زندگی انسان تبدیل شد؟

چرا باید کودکان را با داستان ها آشنا کنیم

داستان ها نقشی مهم و حیاتی در رشد و پیشرفت کودکان دارند. کتاب هایی که می خوانند و شخصیت هایی که از طریق ادبیات با آن ها آشنا می شوند، می توانند به دوستانشان تبدیل شوند.

اعتیاد ما به ادبیات داستانی: چرا انسان به داستان ها نیاز دارد؟

به هر طرف نگاه کنید، با داستان ها روبه رو می شوید. از گذشته های خیلی دور که اجداد ما دور آتش می نشستند و داستان تعریف می کردند تا به امروز که شبکه های تلویزیونی، سریال های محبوبی تولید می کنند

جهانی نو با پیوند ژانرهای علمی تخیلی و فانتزی

چه اتفاقی می افتد وقتی دو ژانر علمی تخیلی و فانتزی، و انتظارات متفاوتی که از آن ها داریم، در تار و پود یکدیگر تنیده شوند؟