لوییزا می آلکوت

لوییزا می آلکوت

لوئیزا می آلکوت، نویسنده ی آمریکایی، در سال ۱۸۳۲ در ژرمن تاون فیلادلفیای به دنیا آمد.
در کودکی، خانواده ی او به بوستون نقل مکان کردند و او بقیه ی عمر خود را در آن جا گذراند. پدر آلکوت مردی مومن و مذهبی و کارش آموزگاری در مدرسه‎ای دینی و امور خیریه بود و خانواده ی فقیری را اداره می‎کرد. سه خواهر به نام‎های ابی گیل، الیزابت و آنا داشت که در رمان زنان کوچک تبدیل به سه خواهر جوزفین شده است.
اولین کتاب او مجموعه ای از داستان های پریان بود و مدتی هم برای آتلانتیک مانتلی، شعر و داستان کوتاه می نوشت. در زمان جنگ داخلی آمریکا در بیمارستانی پرستار بود و نامه هایی که در آن دوران به خانواده خود می نوشت، بعد ها به صورت یک مجموعه منتشر شد. مدتی هم سردبیر مجله ی کودکان بود.
آلکوت که عاشق پدرش بود، برای کمک به خانواده اش از همان نوجوانی به کار خدمتکاری و معلمی سرخانه مشغول شد و اولین اثرش را در 16 سالگی نوشت. بعدها نیز برای کسب درآمد بیشتر هم داستان و رمان جدی نوشت و هم آثار بازاری. ولی مشهورترین اثرش زنان کوچک بود که در سال 1868 نوشت و به دنبال موفقیت و استقبال مردم از آن، سه اثر دیگر در دنباله ی آن درباره ی شخصیت‎های اصلی این اثر یعنی خانواده مارچ نوشت که عبارت بود از همسران خوب (1869)، مردان کوچک (1871) پسران جو (1886) و این آثار تا حدودی زیادی امنیت اقتصادی را در زندگی برایش به ارمغان آورد.

کتاب های لوییزا می آلکوت